Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2024

piątek, 08 marzec 2024 15:25

LUTY 2024 - PODSUMOWANIE

W lutym 2024 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła     1156     interwencji:

-                               691 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-                               111 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-                               319 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-                                 35 interwencji zleconych przez inne służby

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano
i wyszczególniono poniżej:

 1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) – 24 ;
 2. Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – 190, w tym:
 3. wypalanie odpadów i nieczystości –   46;
 4. nieporządek                              -    51; 
 5. niszczenie zieleni                        -   46;
 6. Interwencje dotyczące zwierząt – 141;
 7. Nieprawidłowe parkowanie – 433;
 8. Zakłócanie ładu i porządku publicznego – 45 ;
 9. Sprawcy przestępstw – 3;
 10. Zagrożenie zdrowia i życia – 79 (w tym udzielenie pomocy osobom śpiącym
  i leżącym na ulicy oraz bezdomnym);
 11. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 57;
 12. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 22 ;
 13. Asysta/Potwierdzenie danych – 16;
 14. Awarie – 45;
 15. Handel - 3;
 16. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wydarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) – 8;
 17. Czynności służbowe oraz profilaktyka szkolna – 80 ;
 18. Inne – 10 ;
Dział: Aktualności

W dniu 5.03.2024 roku o godzinie 9.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o wyrzucaniu odpadów na terenach zalesionych  w okolicach  ulicy Andersena na pograniczu miasta Radom i gminy Jedlińsk.

Na miejsce udał się patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego, który podczas patrolowania terenu zauważył pojazd marki Mitsubishi i nerwowo zachowującego się mężczyznę stojącego nieopodal. Okazało się, że 26 latek pozbywał się plastikowych elementów oraz ekranów telewizorów. Mężczyznę wylegitymowano i ukarano maksymalnym mandatem karnym oraz zobowiązano by niezwłocznie dostarczył do Straży Miejskiej dokumenty, w których będzie zawarte prawidłowe zutylizowanie w/w podzespołów
i elementów.

Apelujemy, by w przypadku zauważenia podobnych przypadków reagować natychmiast powiadamiając Straż Miejską lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego co pozwoli na szybkie działanie i skuteczne ujmowanie sprawców wykroczeń i przestępstw.

Dział: Aktualności

W dniu 04.03.2024 roku o godzinie 14:55 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol Referatu Administracyjno - Porządkowego udał się na interwencję dotyczącą zakłócania ładu i porządku publicznego oraz zanieczyszczania klatki schodowej na X piętrze bloku przy ulicy Osiedlowej 3 przez kilku mężczyzn.

Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie i podjęli czynności w stosunku do 40 letniego mężczyzny od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyznę wylegitymowano, nakazano posprzątanie klatki i opuszczenie jej. 40-latek co prawda zjechał windą na parter ale bloku opuścić już nie chciał. Nie wykonywał poleceń strażników a gdy Ci próbowali wyprowadzić go z klatki zaczął stawiać opór. Z każdą chwilą stawał się coraz bardziej agresywny, wulgarny wyzywając i grożąc strażnikom. W pewnym momencie chwycił leżący na posadzce słoik i rzucił w strażników, nie trafiając żadnego z nich. W związku z powyższym został ujęty, obezwładniony i użyto śpb.

Podczas doprowadzania do radiowozu Straży Miejskiej a następnie II Komisariatu Policji mężczyzna był wulgarny, stawiał bierny opór i zastraszał interweniujących funkcjonariuszy.

Sprawcę zakłócania ładu i porządku publicznego, znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Miejskiej doprowadzono do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności