Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2023

W dniu 27 września 2023 roku w Kamienicy Deskurów Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski podsumował "miejską" organizacyjną część MPL Air Show Radom 2023.

Wśród służb dbających o ład i porządek publiczny na terenie miasta oraz parkingów organizowanych przez miasto była nasza jednostka.

W codzienną służbę zaangażowanych było około 50 funkcjonariuszy każdego dnia. Zadania nasze podzielone były następująco:

- zabezpieczenie płyty lotniska i współpraca ze służbami Żandarmerii Wojskowej i Policji

- zabezpieczenie parkingów organizowanych przez miasto

- zabezpieczenie ładu i porządku publicznego na terenie miasta, kontrola imprez towarzyszących MPL Air Show Radom 2023

- koordynacja przebiegu służby ze sztabu MZZK, który był usytuowany w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Żeromskiego w Radomiu

Dziękujemy, że nasza ciężka wielogodzinna służba została zauważona i doceniona.

Serdeczne podziękowania dla pracowników Straży Miejskiej za pomoc i zaangażowanie we wspólne działania w ramach organizacji MPL Air Show radom 2023 na ręce Komendanta Straży Miejskiej Edmunda Nowocienia złożył Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski.

 

 

Dział: Aktualności

W dniu 16.09.2023 roku o godzinie 23:05 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Focha w Radomiu młodą kobietę, która przed posesją numer 3 zakłócała ład i porządek publiczny oraz niszczyła mienie komunalne.

Kobieta ta wyszła z posesji i rzucała krzesłami zabranymi z jednego z ogródków w przechodzącego mężczyznę.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol Referatu Prewencji, który potwierdził interwencję i podjął czynności w stosunku do wskazanej przez operatora monitoringu kobiety.

Kobieta była bardzo agresywna i wulgarna. Odmówiła wylegitymowania się i w związku z tym została ujęta i przewieziona do najbliższego Komisariatu Policji.

Tam 26 latce całkowicie puściły nerwy. Ubliżała i znieważała obecnych na komisariacie funkcjonariuszy. Podczas próby sprawdzenia trzeźwości naruszyła nietykalność cielesną prowadzącego interwencję strażnika. Z uwagi na poważne naruszenie prawa kobieta została zatrzymana i przekazana do dyspozycji oficera dyżurnego Komisariatu I Policji.

Czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

Podstawa prawna Art. 226 kk

 • 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Dział: Aktualności

No i stało się. Brawo!

Była zbiórka o godzinie 10.00 na końcowym linii 6 na Godowie, a później piękna współpraca funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu, pracowników firmy Hugo Boss Shoes Accessories Poland oraz działaczy RSS Centrum Radom.

Napełniliśmy śmieciami, butelkami i plastikami prawie 100 worków o kilku hałdach gabarytów nie wspomnę. W sumie prawie tona śmieci. I niestety to nie wszystko... Resztę ogarniemy następnym razem.

Podziękowania dla wszystkich sprzątających. Dla wszystkich wolontariuszy i naszych kibiców. Jesteście super.

A zabawa była przednia. Był grill i nie tylko…Kłaniam się nisko.

W naszym lasku jest teraz czysto. Oby jak najdłużej.

Dzisiaj całe zebrane przez nas “skarby” zostały zutylizowane dzięki pomocy Zakładu Usług Komunalnych i Wydziału Gospodarki Komunalnej I Lokalowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Dział: Aktualności

W dniu 16.09.2023 roku o godzinie 10.00 Straż Miejska w Radomiu wraz z dziećmi z klubu RSS Centrum Radom pod przewodnictwem prezesa Marcina Górnika oraz pracownikami firmy Hugo Boss Shoes Accessories Poland organizuje akcję „Posprzątajmy Radom…” w ramach ogólnoświatowej akcji World Cleanup Day.

Teren objęty sprzątaniem - Las Godowski oraz końcowy linii 6.

Zapraszamy wszystkich, którym porządek, czystość wokół nas i ekologia są bliskie.

Gwarantujemy dużo pracy, uśmiechu, fajną atmosferę i satysfakcję ! oraz … cos smacznego z grilla do zjedzenia po zakończonej akcji.

Zapewniamy bezpieczne sprzątanie oraz rękawiczki ochronne, dużo worków do napełnienia, o odbiorze zebranych nieczystości nie wspomnę

Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych oraz Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Radomiu za pomoc i zorganizowanie środków ochronnych i odbioru nieczystości ze sprzątanego rejonu oraz wszystkim wolontariuszom, którzy swoim zapałem i chęcią działania na rzecz społeczności lokalnej zarażają wszystkich bez wyjątku.

Przypominamy.

Zbiórka wszystkich chętnych w czwartek o godzinie 10.00 na końcowym linii 6 na Godowie.

Zapraszamy :)

Dział: Aktualności

W dniu 11.09.2018 roku o godzinie 21:15 patrolując ulicę Bema w Radomiu strażnicy Referatu Prewencji Straży Miejskiej zauważyli pojazd marki Toyota bez włączonych świateł mijania, którego kierujący jechał „pod prąd” (droga jednokierunkowa).

Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka strażnicy postanowili zatrzymać pojazd i skontrolować jego kierowcę.

Podczas legitymowania mężczyzna, od kierującego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, zachowywał się nieracjonalnie, nie reagował na wydawane polecenia.

W związku z tym strażnicy wezwali na miejsce zdarzenia patrol WRD KMP Radom. Funkcjonariusze Policji na miejscu przebadali kierowcę pojazdu Toyota analizatorem wydechu – wynik 0,76 mg/l oraz 0,72 mg/l.

Pojazd zabezpieczono a nietrzeźwego kierującego przewieziono do I Komisariatu Policji na
ul. Traugutta celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności
niedziela, 10 wrzesień 2023 07:53

SIERPIEŃ 2023 - PODSUMOWANIE

W  sierpniu 2023 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła   1350   interwencje:

-                                764 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-                                 220 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-                                 327 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-                                   39 interwencji zleconych przez inne służby

 

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano
i wyszczególniono poniżej:

 1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) – 60 ;
 2. Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – 151 , w tym:
 3. wypalanie odpadów i nieczystości   –  15 ;
 4. nieporządek                                -   31 ; 
 5. niszczenie zieleni                          -   25 ;
 6. Interwencje dotyczące zwierząt – 265 ;
 7. Nieprawidłowe parkowanie – 302 ;
 8. Zakłócanie ładu i porządku publicznego – 80 ;
 9. Sprawcy przestępstw – 5;
 10. Zagrożenie zdrowia i życia – 191 (w tym udzielenie pomocy osobom śpiącym
  i leżącym na ulicy oraz bezdomnym);
 11. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 116;
 12. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 19;
 13. Asysta/Potwierdzenie danych – 11 ;
 14. Awarie – 34;
 15. Handel - 5;
 16. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wydarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) – 37 ;
 17. Czynności służbowe oraz profilaktyka szkolna – 64;
 18. Inne – 10;
Dział: Aktualności

W dniu dzisiejszym 09.09.2023 roku około godziny 12:50 nasi funkcjonariusze udzielili pomocy żołnierzom z III KRR przy przejeździe wojskowej kolumny z Targów Kielce do macierzystej jednostki w woj. lubelskim.

Podczas przejazdu okazało się, że transport z AHS KRAB na pokładzie jest za wysoki by przejechać wyznaczoną przez wojskowych logistyków trasą. Pojazdy utknęły tuż przed tunelem w ulicy Grzecznarowskiego. Udzieliliśmy żołnierzom niezbędnej pomocy oraz wskazówek jak bezkolizyjnie odbyć przejazd. Cała operacja wycofania kolumny z armatohałbicami KRAB odbyła się bezproblemowo (no może kilkuminutowym wstrzymaniem ruchu) i po wzajemnej wymianie serdeczności żołnierze mogli udać się w dalszą drogę. Szerokości J

Dział: Aktualności