Artykuły filtrowane wg daty: maj 2022

Aż 3 (trzy) mandaty, wszystkie w maksymalnych 500 złotowych kwotach ( w sumie 1500 zł) w dniu 31.05.2022 roku otrzymał mężczyzna za wyrzucanie z pojazdu Volkswagen odpadów komunalnych i plastikowych elementów wyposażenia mieszkania na ulicy Energetyków.

Strażnicy za pomocą fotopułapek namierzyli, przeprowadzili postępowanie wyjaśniające i ukarali 32 latka z gminy Gózd (jednego ze sprawców wyrzucania odpadów). W trakcie są jeszcze prowadzone trzy kolejne sprawy.

Mężczyzna został zobowiązany do posprzątania pozostawionego przez siebie śmietniska i w ciągu 14 dni udokumentowanie legalnej utylizacji posiadanych odpadów.

W przypadku braku udokumentowania legalnego pozbycia się śmieci Straż Miejska w Radomiu skieruje wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Radomiu

Przypominamy, że strażnicy dysponują 10 urządzeniami, które służą do wykrywania i rozliczania sprawców zanieczyszczania miejsc użyteczności publicznej.

Wszystkie urządzenia są używane i rozlokowane na terenie całego miasta w miejscach, w których istnieje realne zagrożenie związanie z wyrzucaniem odpadów.

To nie pierwszy przypadek ujawnienia sprawców zanieczyszczania miejsc na terenie naszego miasta. W tym tygodniu Straż Miejska w Radomiu przy pomocy fotopułapek ujawniła dwóch kolejnych sprawców zanieczyszczania miejsc użyteczności publicznej. Fotopułapki znów zarejestrowały całe zdarzenia. Zarejestrowany materiał po zgraniu jest wykorzystany w prowadzonym postępowaniu.

Dział: Aktualności

Tradycyjnie w maju na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się organizowany przez Straż Miejską turniej piłkarski służb mundurowych mający na celu poprawę sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz integrację środowiska służb mundurowych.

20 maja 2022 roku odbyła się już XI edycja Turnieju Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Radomiu. W tym roku organizatorami turnieju byli Straż Miejska w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu oraz RSS Centrum Radom.

Tegoroczna edycja zgromadziła aż 12 drużyn. Oczywiście jak co roku uczestnikami turnieju byli: Areszt Śledczy Radom, Straż Miejska w Radomiu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Komenda Miejska Policji, Komenda Wojewódzka Policji, Ratownicy Medyczni, Orkiestra Wojskowa, Wojskowi z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, Straż Ochrony Kolei, WOT. W tej edycji do zacnego grona mundurowych dołączyła także ekipa ZDZ z ulicy Saskiej.

Tegoroczny puchar znów zgarnęła drużyna Aresztu Śledczego w Radomiu.

W finale po bardzo zaciętym spotkaniu Areszt Śledczy wygrał ze Strażą Pożarną 2:1.

W równie emocjonującym pojedynku o trzecie miejsce KWP pokonała po rzutach karnych KMP. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2

Najlepszym strzelcem turnieju został Radosław Płaza z 42 BLS

najlepszym bramkarzem Adrian Matysiak – Areszt Śledczy

Przyznano również nagrody za:

Najmłodszego piłkarza – 15 letni Bartek Kowalski z ZDZ oraz

Najstarszego piłkarza – 62 letni Tadeusz Derlatka z SOK

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ekipie Aresztu Śledczego w Radomiu, w tym roku byli nie do ogrania. Życzymy dalszych sukcesów i obiecujemy, że w następnej edycji znajdziemy na Was sposób J

Dział: Aktualności
niedziela, 15 maj 2022 20:29

EKOPATROL I HISTORIA Z HAPPY ENDEM ;)