Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2022

W dniu 30.04.2022 roku o godzinie 20:35 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał informację, że w jednym z lokali przy ulicy Curie-Skłodowskiej 5 w Radomiu mieszka starszy mężczyzna, którego sąsiedzi nie widzieli od dłuższego czasu.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował patrol referatu Administracyjno – Porządkowego, który niezwłocznie udał się we wskazane miejsce i podjął czynności wyjaśniające.

W trakcie działań ustalono, że mężczyzna może przebywać w swoim lokalu. W mieszkaniu było cały czas zapalone światło. Przeprowadzono rozmowę z osobą zgłaszającą, która wskazała którego lokalu dotyczy interwencja. Po kilku próbach udało się wreszcie dostać do przedmiotowego lokalu. Na podłodze strażnicy znaleźli mężczyznę, który nie mógł samodzielnie wstać. Był wycieńczony i uskarżał się na liczne bóle: kończyn oraz pleców. Miał problemy z logicznym mówieniem. Mimo wszystko ustalono personalia mężczyzny i wezwano na miejsce ratownictwo Medyczne. Mężczyzna był w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Przybyła na miejsce załoga karetki zabrała 81 latka do szpitala.

Strażnicy przeprowadzili oględziny mieszkania i warunków w jakich przebywał mężczyzna.

Ustalono, że mieszkanie jest w fatalnym stanie technicznym i sanitarnym. Zaśmiecone licznymi resztkami żywności oraz nieczystości komunalnych. Taki stan lokalu jest zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia użytkowników. Lokal został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i przekazany właścicielowi nieruchomości, który udał się do szpitala wraz z 81 latkiem.

Sporządzono dokumentacje służbową celem poinformowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dział: Aktualności
czwartek, 28 kwiecień 2022 11:40

VIII ŚWIĘTO SADZENIA LASU.