Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2021

Coraz więcej nieletnich spożywa alkohol nie bacząc na konsekwencje. Ostatnie dni obfitują w zdarzenia z osobami nieletnimi spożywającymi alkohol i nie tylko.

W dniu 28.07.2021 roku o godzinie 3:25 operator monitoringu miejskiego rejestruje jak grupa kilku osób spożywa zakłóca ład i porządek publiczny i dwie z nich spożywają dodatkowo alkohol. Wśród osób pełnoletnich znajduje się osoba poniżej 18 roku życia, która również spożywa alkohol (co zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego). Dwie osoby wylegitymowano, pełnoletnią ukarano mandatami karnymi, nieletnia po wylegitymowaniu została przekazana za oświadczeniem opiekunom prawnym.

Każde zdarzenie z udziałem osób nieletnich zostało szczegółowo opisane w sporządzonej przez interweniujących funkcjonariuszy dokumentacji służbowej. O losie młodych ludzi zdecyduje sąd rodzinny.

Dodatkowo podczas legitymowania ustalono, że 18 letni mężczyzna wcześniej ukarany przez patrol Straży Miejskiej w Radomiu mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym i zakłócanie ładu i porządku publicznego jest sprawcą pobicia kilka godzin wcześniej osoby na ulicy Piłsudskiego. W związku z powyższym został ujęty i przekazany oficerowi dyżurnemu I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 celem prowadzenia postępowania wyjaśniającego w sprawie pobicia.

Pamiętajmy wakacje już prawie się zaczęły, pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.

Dział: Aktualności

W dniu 26.07.2021 roku o godzinie 2:55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na wysokości numeru 45 młody mężczyzna maluje elewacje sprayem.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na widok zbliżającego się patrolu mężczyzna podjął próbę ucieczki jednak na wysokości posesji przy ulicy Piłsudskiego 3 został ujęty i doprowadzony do pojazdu służbowego Straży Miejskiej, gdzie ujawniono przy nim plecak z materiałami do malowania oraz pojemniki po sprayu. Dodatkowo przy elewacji budynku numer 45, strażnicy zauważyli jeszcze kilka opróżnionych pojemników po farbie w aerozolu. Na elewacjach budynków wymalowane były farbą duże napisy i rysunki. 16 letni młody mężczyzna przyznał się do pomalowania elewacji budynków w znacznym zakresie.

W związku z popełnionym czynem zabronionym ujętego 16 latka przekazano rodzicom informując o konsekwencjach prawnych wynikających z obowiązujących przepisów prawnych. O uszkodzeniach elewacji strażnicy powiadomili również właścicieli kamienic.

W tym przypadku nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Pamiętajmy ! Pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.

Dział: Aktualności

W dniu 26.07.2021 roku o godzinie 1:55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że dwóch młodych mężczyzn zakłóca ład i porządek publiczny a dodatkowo jeden z nich uszkodził kurtynę wodną i hydrant znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie fontann. Mężczyźni poruszali się w kierunku ulicy Moniuszki.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę nocną na terenie miasta.

W trakcie dojazdu na zgłoszenie strażnicy zauważyli opisywanych mężczyn, którzy na widok patrolu podjęli próbę ucieczki jednak po krótkim ale intensywnym pościgu zostali ujęci w okolicy posesji przy ulicy Moniuszki 9 w Radomiu. Byli bardzo agresywni, nie stosowali się do poleceń wydawanych przez interweniujący patrol. Wobec mężczyzn zastosowano śpb  w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Wezwane na miejsce służby Wodociągów Miejskich nie stwierdziły znacznych uszkodzeń i  ponownie uruchomiły kurtynę wodną i hydrant.

Sprawcę czynu zabronionego ukarano maksymalnym mandatem karnym.

Dział: Aktualności

W dniu 16.07.2021 roku o godzinie 00:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Mazowieckiego i Kolejowej zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że nieopodal wejścia do tunelu dworca PKP znajduje się młody mężczyzna, który prawdopodobnie posiada i zażywa środki odurzające. Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta.

Na widok zbliżającego się patrolu młody mężczyzna wsiadł na rower i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Po krótkim pościgu został ujęty. W związku z tym iż ujęty mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy strażnicy zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Podczas kontroli u mężczyzny ujawniono worek z zapięciem strunowym w których znajdował się susz roślinny koloru zielono-brunatnego o specyficznym zapachu marihuany. To już kolejna „narkotykowa wpadka” tego młodego mężczyzny z Radomia.

W związku z ujawnieniem środków odurzających, 23 latka, doprowadzono do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności

W dniu 11.07.2021 godz. 14:20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na ulicy Tartacznej sfora psów atakuje przechodniów.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zgłoszenia Eko Patrol, który potwierdził zgłoszenie. Strażnicy zauważyli 7 (siedem) agresywnych psów, które biegały po całej ulicy i atakowały przechodniów.

W trakcie prowadzenia czynności służbowych patrol wytypował posesję, z której mogły wybiec rozwścieczone psy. Przypuszczenia się potwierdziły i tym samym ustalono właściciela wszystkich 7 psów psów. Strażnicy Eko Patrolu skontaktowali się z właścicielem i do czasu jego przyjazdu psy zabezpieczono na terenie pobliskiej firmy .

Właściciela wszystkich zwierząt wylegitymowano oraz w jego obecności sprawdzono warunki bytowe psów oraz szczepienia.

W związku ze stwierdzonymi licznymi nieprawidłowościami funkcjonariusze Eko Patrolu nałożyli na mężczyznę mandaty karne na łączną kwotę 1250 zł. (m. in: za brak szczepień, za złe warunki bytowe oraz brak nadzoru).

Dział: Aktualności

W dniu 09.07.21 o godz 11:45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące suczki, która oszczeniła się na terenie firmy przy ul.Podleśnej 15 w Radomiu.

Niby zwykła interwencja … ale na miejscu zgłoszenia okazało się, że suczka utknęła pod wiatą, na której było składowisko ponad 8 ton płyt wiórowych.

Strażnicy Referatu Administracyjo - Porządkowego oraz pracownicy firmy ręcznie oraz przy pomocy specjalistycznego sprzętu (m.in:podnośników hydraulicznych) po około 3 godzinach przerzucania drewna dostali się do uwięzionych zwierząt.

Wszystkie uratowane szczeniaki i suczkę przewieziono do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Dziękujemy pracownikom firmy “Form” za empatię, pomoc i zaangażowanie w uwolnienie uwięzionych psiaków.

Dział: Aktualności
środa, 07 lipiec 2021 09:31

CZERWIEC 2021 - PODSUMOWANIE

W czerwcu 2021 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła   1403   interwencji:

-                    794 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-                    308 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-                    248 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-                      53 interwencji zleconych przez inne służby

 

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano i wyszczególniono poniżej:

 1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) – 20 ;
 2. Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – 174  , w tym:
 3. wypalanie odpadów i nieczystości   –     24;
 4. nieporządek                                      -      31; 
 5. niszczenie zieleni -      36;
 6. Interwencje dotyczące zwierząt – 208;
 7. Nieprawidłowe parkowanie –  295 ;
 8. Zakłócanie ładu i porządku publicznego – 93 ; w tym:
 9. związane z naruszeniem przepisów wydanych z mocy Rozporządzenia
  w związku z wystąpieniem stanu epidemii – 5 ;
 10. Sprawcy przestępstw – 5 ;
 11. Zagrożenie zdrowia i życia – 234 (w tym udzielenie pomocy osobom śpiącym
  i leżącym na ulicy oraz bezdomnym);
 12. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 126 ;
 13. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 19 ;
 14. Asysta/Potwierdzenie danych – 31;
 15. Awarie – 72 ;
 16. Handel - 38 ;
 17. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) – 22 ;
 18. Czynności służbowe oraz profilaktyka szkolna – 63;
 19. Inne – 3;

Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego Straż Miejska w Radomiu współpracuje z Komendą Miejską Policji w Radomiu w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID – 19.

Dział: Aktualności

W dniu 01.07.2021 roku o godzinie 23:50 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że w Parku Kościuszki znajduje się dwie osoby (kobieta i mężczyzna), które prawdopodobnie posiadają i zażywają środki odurzające.

Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili czynności służbowe z osobami wskazanymi przez operatora monitoringu.

Podczas kontroli u legitymowanych osób ujawniono nabite fifki szklane koloru brązowego oraz woreczek z zapięciem strunowym w których znajdował się susz roślinny koloru zielono-brunatnego o specyficznym zapachu marihuany.

W związku z ujawnieniem środków odurzających 20 latka i 19 latkę ujęto, doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi KP I Radom

Dział: Aktualności

W związku z wystąpieniem na terenie Radomia potwierdzonego badaniami lekarskimi przypadku wścieklizny informujemy, że zostanie przeprowadzone doustne szczepienie lisów wolno żyjących preparatem przeciwko wściekliźnie. Straż Miejska w Radomiu podczas prowadzenia działań z udziałem zwierząt dzikich stosuje wszelkie dostępne środki ochrony osobistej oraz procedury celem zapobiegania i rozprzestrzeniania się wścieklizny. Dodaję, że podczas szczepienia lisów należy bezwzględnie respektować wytyczne Inspekcji Weterynaryjnej.

Przypomina ,że działania na rzecz zwierząt prowadzi Eko Patrol Referatu Ochrony Środowiska. To wyspecjalizowana jednostka funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zajmująca się odławianiem zwierząt bezdomnych, w pierwszej kolejności zwierząt agresywnych. Straż Miejska przejęła od schroniska zadanie wyłapywania bezdomnej zwierzyny z terenu miasta Radomia. Ponad to funkcjonariusze zajmują się interwencjami dotyczącymi zwierząt egzotycznych oraz dzikich napływających z terenów leśnych. Patrol wyposażony w odpowiedni sprzęt pracuje całą dobę 7 dni w tygodniu. W przypadku napotkania zwierzęcia dzikiego, zachowującego się agresywnie, nieprzewidywalnie należy zgłosić niezwłocznie do dyżurnego straży Miejskiej, który podejmie działania zgodnie z obowiązującymi procedurami mającymi zapewnić bezpieczeństwo zarówno ludziom jak i zwierzętom.

UWAGA !  Nie podchodzimy do takich zwierząt, nie dotykamy, nie drażnimy, staramy się pozostawić w spokoju do czasu przybycia służb weterynaryjnych i Straży Miejskiej.

 

Dział: Aktualności

W dniach 8 - 31 lipca 2021 roku na terenie miasta Radomia odbędzie się akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prosimy o stosowanie się do zasad zawartych w komunikacie Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

Uważajmy przede wszystkim na swoich pupili (psy, koty) podczas spacerów w terenach zalesionych.

 

Dział: Aktualności