ROZTARGNIENIE I NIEOSTROŻNOŚĆ W TEN WIGILIJNY CZAS...

W dniu 24.12.2023 roku strażnicy pełnili świąteczną służbę na terenie miasta Radomia ze zwróceniem uwagi na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Odnotowaliśmy kilkanaście  zgłoszeń, z których dwa się wyróżniały. Nie tylko dyscyplinowanie sprawców wykroczeń ale także pomoc mieszkańcom.

Pierwsze zdarzenia miało miejsce podczas kontroli terenów dworca PKP, przed którym funkcjonariusze zauważyli biegającą bez celu i krzyczącą „Pomocy” kobietę.

Podczas rozpytania okazało się, że kobieta wysiadła z autobusu „Sinbus” i … zapomniała zabrać z niego cały swój bagaż osobisty. Dodała, że autobus kieruje się w stronę Lublina.

Strażnicy udali się ulicami miasta w kierunku Lublina i jednocześnie próbowali dodzwonić się na infolinię firmową. Napotkali autobus na ulicy Kozienickiej. Poinformowali kierowcę
o zaistniałej sytuacji, a ten wrócił na dworzec i zabrał zdezorientowaną kobietę w dalszą podróż. Ach to roztargnienie…

Kolejna miała miejsce na ulicy Energetyków a Perzanowskiej. Kierujący nie zachował ostrożności na jezdni i wjechał do rowu. Przejeżdżający patrol udzielił pomocy 20 latkowi, który wraz z kolegami jechał na uroczystości kościelne. Wspólnymi siłami udało się wydostać nieuszkodzony pojazd z rowu.

Całe szczęście wszystko dobrze się skończyło…

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w ten magiczny czas. Bezpieczeństwie nas samych i nie tylko.

Zdrowych i spokojnych Świąt dla wszystkich.