BEZDOMNI ZIMĄ. BĄDŹMY WRAŻLIWI.

W związku z nadchodzącym okresem jesienno-zimowym Straż Miejska w Radomiu apeluje do mieszkańców miasta Radomia o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy.

            W okresie późno jesiennym, a zwłaszcza w nadchodzącym zimowym bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

            Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży.

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia dla Kobiet i Mężczyzn  prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej

 

  1. Zagłoby 3

tel.: 48 365 26 29

 

Obecnie Placówka dysponuje 55 miejscami, w tym:

  • W Schronisku dla Bezdomnych Kobiet– 25 miejscami
  • W Noclegowni dla Bezdomnych Kobiet – 6 miejscami
  • W Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn – 26 miejscami

 

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzony przez MOPS Radom

  1. Słowackiego 188

tel.: 48 360 01 91

 

Placówka przeznaczona jest dla mężczyzn. Posiada 22 miejsca noclegowe stałych i 4 miejsca interwencyjne. Jedynym warunkiem jest trzeźwość.        

Dodatkowo przy Domu dla bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 w Radomiu funkcjonuje specjalnie do tego celu stworzona ogrzewalnia, w której osoby potrzebujące mogą się ogrzać i napić gorącej herbaty.         Od 01.11 kontenerowa ogrzewalnia dla bezdomnych mężczyzn działa w godzinach od 18.00 – 8.00. W godzinach 10.00 – 16.00 pełni funkcje łaźni.

W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.