OSIEDLE MICHAŁÓW. ATAK NA KOBIETĘ Z DZIECKIEM. SPRAWCY UJĘCI PRZEZ STRAŻNIKÓW RAP

W dniu 11.05.2023 roku o godz. 17.30 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące napaści na kobietę spacerującą z dzieckiem i psem po parku na osiedlu Michałów.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano patrol Straży Miejskiej, który po przybyciu na miejsce odnalazł napadniętą kobietę i świadków zdarzenia.

W trakcie rozpytania ustalono, że kobieta została zaatakowana przez dwóch starszych mężczyzn, którzy również spacerowali z psem po parku jednak ich pies biegający bez zabezpieczeń szczekał i atakował wszystkich przechodniów. Kobieta zwróciła mężczyznom uwagę i została zaatakowana. Najpierw słownie a później jeden z mężczyzn podszedł do kobiety i chciał ją uderzyć. Kolejny świadek zdarzenia widząc to  próbował odciągnąć mężczyznę od kobiety jednak bez rezultatu. Kobieta została w końcu poszarpana przez dwóch agresywnych mężczyzn z psem.

Wraz z osobami zgłaszającymi strażnicy skontrolowali teren przyległy do parku i ujawniono mężczyzn, którzy zaatakowali kobietę z dzieckiem.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn, którzy podczas trwania interwencji byli bardzo agresywni i wulgarni. Obydwaj w słusznym wieku a jednak bardzo ruchliwi i pobudzeni. Wyczuwalna była od nich woń alkoholu... ale czy tylko? Cały czas wyzywali zarówno zgłaszającą jak i świadków i  interweniujących strażników.
W związku z powyższym, agresywnych mężczyzn wezwano do zachowania spokoju oraz poinformowano o konsekwencjach. Nie zastosowali się do poleceń. Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali cały czas bierny i czynny opór, szarpali się w związku z tym użyto wszelkich dostępnych śpb celem wyegzekwowania stosownego zachowania.

Ujętych mężczyzn oraz świadków zdarzenia przewieziono do Komisariatu I Policji celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie oraz przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Czynności w sprawie prowadzi I KP Radom.