WEEKEND I KOLEJNI POSZUKIWANI UJĘCI PRZEZ STRAŻNIKÓW

W dniu 4.03.2023 roku o godzinie 11:50 kontrolując stan parkowania pojazdów na ulicy Staszica i Niedziałkowskiego strażnicy zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd i podjęli czynności z siedzącym w nim kierowcą.

W trakcie legitymowania okazało się, że kierujący pojazdem jest poszukiwany przez radomską Policję i Prokuraturę. W związku z powyższym 26 latka ujęto i po zabezpieczeniu pojazdu doprowadzono do najbliższego Komisariatu Policji. Oczywiście został on również rozliczony za popełnione wykroczenia drogowe. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Radomiu.

 W tym samym dniu o godzinie 16.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące leżącej na ulicy Chałubińskiego 15 kobiety. Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Administracyjno - Porządkowego, który potwierdził zgłoszenie.

Śpiącą kobietę dobudzono i wylegitymowano. W trakcie prowadzenia czynności służbowych okazało się, że 30 latka zażyła znaczną ilość leków antydepresyjnych i czuje się bardzo źle. Strażnicy ustalili również, że kobieta jest osoba poszukiwaną do odbycia kary zastępczej aresztu. W związku z pozyskanymi informacjami na miejsce interwencji wezwano załogę ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

Kobieta w asyście Policji została przewieziona do szpitala w Krychnowicach. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat III Policji w Radomiu.