BEZPIECZNE FERIE. AKCJA ZIMA 2023

Rozpoczynamy przerwę zimową w tym roku pod nazwą „Bezpieczne ferie. Akcja Zima 2023”.

Przypomnijmy, że w naszym województwie ferie zimowe trwają od 13 do 24 lutego 2023 roku. Miejmy nadzieję, że aura dopisze i każdy znajdzie coś dla siebie fascynującego.

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych następuje również czas wytężonej pracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu.

Ferie podzielone są na dwa turnusy, podczas których nasi strażnicy będą kontrolować ład i porządek publiczny oraz przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pociech. Każdemu zainteresowanemu uczestnikowi półzimowiska opowiedzą jak wygląda praca strażnika i jak bezpiecznie spędzić ferie. Opowiedzą o Cyberprzemocy oraz o przepisach Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

W pierwszej części ferii inspektorzy odwiedzą 10 (dziesięć) a w drugiej 3 (trzy) zimowiska. Wykaz placówek, w których planowane są półzimowiska dostępny jest na stronie http://www.radom.pl/page/385,informacje.html w zakładce Akcja zima 2023 – wykaz placówek

Postarajmy się dobrze wypełnić czas wolny i zainteresować nasze pociechy tematyką dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa w czasie ferii.

 „Apelujemy:  aby w przypadkach stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w okolicach zimowisk reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod bezpłatnym numerem 112 co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.

Wszystkim naszym pociechom życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych ferii.