ZAKŁÓCAŁ PORZĄDEK,ZNIEWAŻAŁ FUNKCJONARIUSZY... 36 LATEK UJĘTY NA ULICY TROJAŃSKIEJ

W dniu 21.06.2022 r. o godzinie 12:50 strażnicy Referatu Prewencji prowadzili czynności wyjaśniające w sprawie wykroczeń popełnianych na ulicy Trojańskiej 12 w Radomiu.

W trakcie trwania interwencji na wysokości patrolu zatrzymał się pojazd taxi, z którego wysiadł młody mężczyzna. Wysiadł i bez żadnego powodu zaczął słownie znieważać strażników. Na zwrócona uwagę reagował jeszcze większą agresją. Strażnicy próbowali ustalić powody tak agresywnego zachowania jednak bezskutecznie. W związku z zachowaniem mężczyzny, naruszającym przepisy prawa strażnicy ostrzegli go, by zaprzestał swoich działań. Również bez rezultatu.

Te słowa funkcjonariuszy na tyle rozzłościły mężczyznę, że stał się jeszcze bardziej agresywny i wulgarny. Utrudniał strażnikom dalsze prowadzenie czynności wyjaśniających, stawiał bierny i czynny opór. W pewnym momencie  próbował odepchnąć jednego z doprowadzających go funkcjonariuszy.

W związku z tym, iż mężczyzna znieważał interweniujący patrol oraz nie wykonywał poleceń funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci  chwytów obezwładniających i doprowadzili mężczyznę do pojazdu służbowego. 

Agresywnego 31 latka, mieszkańca województwa zachodniopomorskiego przewieziono do III Komisariatu Policji na ul. Batalionów Chłopskich celem wykonania dalszych czynności służbowych. Został przebadany na zawartość alkoholu – był trzeźwy.