PLAC KONSTYTUCJI 3 GO MAJA. KOLEJNY WANDAL UJĘTY "NA GORĄCO".

W dniu 20.06.2022 roku około godz. 23.10 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na Placu Konstytucji 3 – go Maja młody mężczyzna rozmontowuje i niszczy ławki.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji  pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Strażnicy potwierdzili zgłoszenie i zauważyli mężczyznę, który roztrzaskał na części jedną z ławek umiejscowionych na placu.

Na widok patrolu mężczyzna podjął próbę ucieczki jednak po krótkim ale intensywnym pościgu został ujęty i wylegitymowany.

Od 36 latka wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu jednak „to już kolejny…” nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zniszczył nasze wspólne mienie.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili szczegółowe oględziny, sporządzili dokumentację służbową oraz materiał zdjęciowy. Zabezpieczono nagrania monitoringu celem wykorzystania służbowego. Poinformowano wszystkie służby miejskie.

Ujętego 36 latka przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi Policji.

Sprawę prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

To już kolejny sprawca niszczenia mienia ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu i przy współpracy z monitoringiem miejskim.