ULICA TWARDA. ŚMIECIARZ UJĘTY NA GORĄCYM UCZYNKU. KOLEJNI ZAREJESTROWANI PRZEZ FOTOPUŁAPKI

W dniu 06.05.2019 roku o godzinie 9:20 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na ulicy Twardej, w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza żydowskiego nn mężczyzna wyrzuca z pojazdu śmieci komunalne na prywatne działki.

Na miejsce zgłoszenia dyżurny zadysponował partol, który potwierdził zgłoszenie i ujął mieszkańca Radomia na gorącym uczynku wyrzucania śmieci z pojazdu Ford.

Wylegitymowany 34 latek wyrzucał plastikowe elementy pojazdów, które wcześniej rozmontowywał i pozbawiał metalowych części po to aby je sprzedać na złomie. Plastikowe pozostałości rozrzucał po okolicznych prywatnych działkach.

Mężczyzna został ukarany maksymalnym mandatem karnym (niestety tylko 500 zł), posprzątał pozostawione przez siebie śmietnisko i został zobowiązany by w ciągu najbliższych kilku dni udokumentować legalną utylizację posiadanych odpadów.

W przypadku braku udokumentowania legalnego pozbycia się śmieci Straż Miejska w Radomiu skieruje wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Radomiu.

To nie pierwszy przypadek ujawnienia sprawców zanieczyszczania miejsc na terenie naszego miasta. W tym tygodniu Straż Miejska w Radomiu przy pomocy fotopułapek ujawniła dwóch kolejnych sprawców zanieczyszczania miejsc użyteczności publicznej. Fotopułapki zarejestrowały całe zdarzenia. Zarejestrowany materiał po zgraniu jest wykorzystany w prowadzonym postępowaniu. Celowo nie podajemy miejsc usytuowania fotopułapek…

W najbliższych dniach Straż Miejska w Radomiu otrzyma kolejne 8 fotopułapek do wykorzystania służbowego