WYPALANIE ŚMIECI - ULICA IDALIŃSKA. SPRAWCA UJAWNIONY I UKARANY !

W dniu 12.01.2020 patrol Referatu Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Radomiu używając drona przeprowadził analizę powietrza na terenie dzielnicy Idalin. Kolejny już raz czujniki wskazywały na znacznie przekroczone normy jakości powietrza.

W wyniku oblotu Bezzałogowym Statkiem  Powietrznym rejonu wokół czujnika Airly usytuowanego na budynku szkoły przy ulicy Wyścigowej strażnicy ujawnili znacznie podwyższone Lotne Związki Organiczne LZO, które powstają w wyniku spalania substancji zabronionych, m.in. laminowanych płyt, sklejki oraz folii.

Strażnicy skontrolowali przy pomocy drona z zasobnikiem do badania jakości powietrza dymy wydobywające się z domów położonych przy ulicy Idalińskiej i odnaleźli źródło zanieczyszczenia. Właściciel posesji przy ulicy Idalińskiej wypalał w przydomowym piecu lakierowane deski oraz elementy starych lakierowanych mebli. Sprawcę wykroczenia, 55 letniego właściciela posesji ukarano maksymalnym mandatem karnym.

W pomieszczeniu, w którym znajdował się piec ujawniono znaczna ilość pociętych już i gotowych do spalenia lakierowanych elementów drewnianych oraz folie i plastiki. Rekontrola niebawem…

 Podstawa prawna: art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach.