NIESPOKOJNE WEEKENDOWE WIECZORY... W ROLACH GŁÓWNYCH NIELETNI

W dniu 07.01.2022 roku około godz. 18.00 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Galerii Słonecznej przy ulicy Chrobrego w Radomiu  w Radomiu zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej że dwaj młodzi mężczyźni niszczą ozdoby świąteczne (karetę i rower).

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno – Porządkowego pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Wskazanych przez operatora monitoringu mężczyzn ujęto i podczas prowadzenia czynności służbowych ustalono również trzecią osobę, również sprawcę uszkodzenia mienia. Podczas legitymowania okazało się, że wszyscy młodzi mężczyźni są nieletni (maja po 15 i 16 lat) i dodatkowo od jednego z nich wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu.

Wszystkie ujęte osoby przekazano za oświadczeniem opiekunom prawnym.

Kolejny weekendowy wieczór i kolejna interwencja patroli Straży Miejskiej na Placu Jagiellońskim i ulicy Żeromskiego...

W dniu 08.01.2022 roku około godz. 2.00 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Galerii Słonecznej przy ulicy Chrobrego w Radomiu  w Radomiu zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej że tym razem trzej młodzi mężczyźni niszczą karetę świetlną - ozdobę świąteczną.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Mężczyźni po wywróceniu ozdoby pospiesznie udali się w kierunku ulicy Żeromskiego i na widok zbliżającego się patrolu zaczęli uciekać jednak po krótkiej chwili zostali ujęci i wylegitymowani. Dwaj nieopodal Parku Kościuszki, jeden na wysokości siedziby Straży Miejskiej w Radomiu.

Podczas rozpytania wszyscy mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów, wywrócenia i zniszczenia ozdób świątecznych na Placu Jagiellońskim.

Wszystkie osoby wylegitymowano, pełnoletnią ukarano mandatem karnym, natomiast dwóch niespełna 16 letnich młodzieńców po wylegitymowaniu zostało przekazanych za oświadczeniem opiekunom prawnym i ponownie o losie młodych ludzi zdecyduje sąd rodzinny.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych by rozmawiać z naszymi pociechami i podopiecznymi o wszystkich zagrożeniach i sytuacjach z życia codziennego. Pamiętajmy że  pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.