PARK KOŚCIUSZKI I MONITORING. W ROLACH GŁÓWNYCH TRZY 16 LATKI, PIWO I WINO.

W dniu 23.10.2021 roku  o godzinie 18:35 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego/Niedziałkowskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że w parku Kościuszki cztery osoby płci żeńskiej spożywa alkohol oraz zakłóca ład i porządek publiczny.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili interwencję oraz wylegitymowali sprawców wykroczenia. Dziewczyny spożywały piwo i wino. W trakcie czynności służbowych strażnicy ustalili, że trzy spośród czterech legitymowanych dziewczyn są nieletnie. Osoba pełnoletnia nie spożywała alkoholu.

W związku z powyższym niespełna 16 letnie dziewczynki przewieziono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i przekazano pod opiekę przybyłym na miejsce opiekunom prawnym.

Z interwencji sporządzono dokładną dokumentację służbową, która zostanie wykorzystana w postępowaniu przed Sądem Rejonowym, Wydział Rodziny i Nieletnich.