PÓŁNAGI MĘŻCZYZNA ZATRZYMYWAŁ POJAZDY NA LIMANOWSKIEGO.

W dniu 07.10.2021 roku o godzinie 20:15 operator monitoringu miejskiego poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że na ulicy Limanowskiego na wysokości cmentarza zauważył rozebranego do pasa młodego mężczyznę, który biegał pomiędzy pojazdami stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie jak i użytkowników ruchu drogowego.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia partol interwencyjny Referatu Prewencji, który potwierdził zgłoszenie.

Mężczyzna był bardzo pobudzony, nie reagował na polecenia i prośby. W związku z tym użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i gazu pieprzowego. Po „utemperowaniu” mężczyzny dla bezpieczeństwa jego i prowadzących interwencję strażników zastosowano kajdanki. Pośród porozrzucanej po ulicy odzieży strażnicy znaleźli dokumenty mężczyzny. Podczas rozmowy z ujętym 31 latkiem ustalono, że od dłuższego czasu bez przerwy zażywa środki odurzające twarde i czasami dopalacze, dlatego na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Straży Miejskiej wezwali patrol Policji oraz Ratownictwo Medyczne. Mężczyzna oświadczył również, że i tak nikt go nie powstrzyma przed zrobieniem sobie krzywdy.

Ujętego 31 latka przekazano przybyłej na miejsce załodze Ratownictwa Medycznego ale z uwagi na jego agresję strażnicy udzielili asysty w przewiezieniu do szpitala. Tam mężczyzna został zabezpieczony przy użyciu niemedycznych środków bezpieczeństwa
i pozostawiony na obserwacji.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w  Radomiu.