NIESPOKOJNE WEEKENDOWE WIECZORY...

Burzliwy pełen interwencji weekend 27-29.08.2021 roku. Patrole nocne miały pełne ręce "roboty"...

W dniu 27.08.2021 roku o godzinie 22:50 operator monitoringu miejskiego zauważył w Parku Kościuszki dwóch młodych mężczyzn, którzy w muszli koncertowej zakłócali ład i porządek publiczny oraz wciągali do nosa biały proszek.

Operator monitoringu miejskiego natychmiast poinformował dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu, który zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji.

Na widok patrolu mężczyźni rzucili się do ucieczki. Po krótkim ale intensywnym pościgu jeden z mężczyzn został ujęty. Dwudziestolatek stawiał czynny i bierny opór interweniującym funkcjonariuszom, nie stosował się do poleceń wobec czego podczas kolejnej szarpaniny i próby ucieczki zastosowano użycie śpb do paralizatora włącznie.

Ujętego mężczyznę przewieziono do  KP I na ulicę Traugutta gdzie poddano dalszym czynnościom służbowym. Nie ujawniono przy mężczyźnie środków i substancji zabronionych. W związku z naruszeniem przepisów art. 51§1 kw na mężczyznę nałożono 500 zł mandatu karnego i zwolniono. Czynności w stosunku do drugiego z mężczyzn prowadzi Komisariat I Policji.

W dniu 28.08.2021 roku o godzinie 5:05 na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sedlaka do patrolu podjechał kierowca taxi i przekazał informację, że w pojeździe marki Renault zaparkowanym z włączonym silnikiem przy ulicy Młodzianowskiej 11/17 śpi najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna.

Strażnicy podjęli czynności i potwierdzili zgłoszenie. Śpiącego na fotelu kierowcy mężczyznę dobudzono i poproszono o wyłączenie silnika. Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali patrol Policji ,który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – 0,93 mg/l (około 2 promile).

Ujętego 43 latka przewieziono do KP II ul. Batalionów Chłopskich, pojazd przekazano osobie wskazanej przez nietrzeźwego mężczyznę.

Czynności w sprawie prowadzi komisariat II Policji w Radomiu.