ZNÓW NIETRZEŹWI NIELETNI UJĘCI PRZEZ STRAŻNIKÓW. SPRAWĄ NIELETNICH ZAJMIE SIĘ SĄD REJONOWY.

Uwaga! Coraz więcej nieletnich spożywa alkohol nie bacząc na konsekwencje. Szczególnie te ostatnie dni obfitują w zdarzenia z osobami nieletnimi spożywającymi alkohol i nie tylko.

W dniu 01.08.2021 roku o godzinie 12:35 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon osiedla XV lecie zarejestrował na ulicy Kusocińskiego grupę kilku osób spożywającą alkohol oraz zakłócającą ład i porządek publiczny. Zasugerował, że wśród osób pełnoletnich na pewno znajdują się osoby poniżej 18 roku życia, które również spożywają alkohol (co zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego).

Dyżurny Straży Miejskiej zadysponował na miejsce zgłoszenia patol interwencyjny referatu prewencji, który potwierdził zgłoszenie.

Cztery osoby wylegitymowano, pełnoletnią ukarano mandatami karnymi, natomiast trzech niespełna 17 letnich młodzieńców po wylegitymowaniu zostało przekazanych za oświadczeniem opiekunom prawnym.

Każde zdarzenie z udziałem osób nieletnich zostało szczegółowo opisane w sporządzonej przez interweniujących funkcjonariuszy dokumentacji służbowej i przekazano dyżurnemu I Komisariatu Policji w Radomiu. O losie młodych ludzi zdecyduje sąd rodzinny.

Pamiętajmy że są wakacje, czas beztroski i wypoczynku. Licho nie śpi. Pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.