CZUJNOŚĆ I REFLEKS UCHRONIŁY KOBIETĘ PRZED POTRĄCENIEM. STRAŻNICY UJĘLI KIEROWCĘ...

W dniu 16.10.2020 roku o godzinie 14:55 patrol Referatu Prewencji kontrolując ład i porządek publiczny w centrum miasta zauważył pojazd marki Skoda, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przy ulicy Malczewskiego przepuszczając przechodzącą około 35 letnia kobietę. Gdy kobieta była na przejściu kierujący Skodą niespodziewanie i gwałtownie ruszył pojazdem. Czujność i refleks pieszej, która odskoczyła od pojazdu  uchroniła ją przed potrąceniem. Zachowanie kierującego było co najmniej dziwne. Ruszał i zatrzymywał się, więc patrol Straży miejskiej nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu bądź innego środka.
Z uwagi na spowodowanie przez kierującego Skodą zagrożenia zdrowia i życia, strażnicy udali się za pojazdem marki Skoda i ujęli kierującego na wysokości Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Malczewskiego.
Od mężczyzny nie wyczuwalna była woń alkoholu, jednak jego zachowanie było irracjonalne. Nie odpowiadał logicznie na pytania, zaprzeczał sam sobie, nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania na drodze. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających mężczyzna próbował oddalić się z miejsca kontroli, jednak strażnicy skutecznie udaremnili mu ucieczkę.
Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Ruchu Drogowego KMP Radom, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 0,00 promila i przejął dalsze czynności służbowe w sprawie.