ZAKŁÓCAŁ ŁAD I PORZĄDEK, ZNISZCZYŁ WYPOSAŻENIE AUTOBUSU. 42 LATEK UJĘTY I UKARANY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY REFERATU PREWENCJI

W dniu 18.10.2020 roku r. o godzinie 13:30 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu komunikacji miejskiej, że w autobusie linii 1 stojącym na pętli os. Południe znajduje się mężczyzna, który zakłóca ład i porządek publiczny, zaczepia pasażerów oraz nie posiada założonej na usta i nos maseczki.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.
Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali agresywnego mężczyznę, który zniszczył wyposażenie autobusu wyrywając siedzisko jednego z foteli, nie posiadał założonej na usta i nos maseczki lub przyłbicy i był pod wyraźnym wpływem alkoholu.
W wyniku przeprowadzonych czynności służbowych legitymowany 42 latek przyznał się do popełnionych czynów zabronionych. W związku z tym nałożono mandaty karne na kwotę 800 zł, a także poinformowano dyspozytora MPK o szkodach w autobusie.
Ujętego mężczyznę przewieziono do III Komisariatu Policji na ul. Batalionów Chłopskich celem wykonania dalszych czynności służbowych w sprawie zniszczenia mienia.