OGRÓDEK JORDANOWSKI - BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W dniu 29.10.2018 roku nasi funkcjonariusze z Sekcji Szkolnej przeprowadzili niesamowicie ciekawa pogadankę z dziećmi o tematyce „zasady bezpiecznego poruszania się po drogach” oraz „kontakt z osobą obcą” i „kontakt z agresywnym zwierzęciem”.

Nasi funkcjonariusze uczyli dzieci jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą oraz co należy zrobić i jak zachować się w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia.

Naszą wiedzę przekazaliśmy nie tylko werbalnie. Również w bezpośredniej zabawie uczyliśmy dzieci jak należy się zachować i jakie ułożenie ciała przyjąć w bezpośrednim kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Wiemy, że cykl naszych pogadanek zdecydowanie poprawi świadomość wszystkich naszych milusińskich jak ustrzec się niebezpieczeństw związanych z uczestniczeniem w codziennym, bezpiecznym poruszaniu się po chodniku, ulicy, przechodzeniu przez jezdnię, jak rozpoznać zagrożenia, do kogo należy zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy za zaproszenie a wszystkim naszym młodym słuchaczom za czynny udział w prelekcjach, za uczestnictwo we wszystkich grach i zabawach, dzięki którym nauczyli się rozpoznawać zagrożenia i będą umieli sobie z nimi radzić.