Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2021

poniedziałek, 25 styczeń 2021 09:24

IMPREZA ZAKOŃCZONA NOCLEGIEM W IZBIE WYTRZEŹWIEŃ

W dniu 23.01.2021 roku o północy dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie od Dyspozytora MPK o "awanturującej się" kobiecie, która nie chce opuścić autobusu nr boczny 622, który zakończył kursowanie i zjechał do zajezdni na ulicę Witosa.
Dyżurny skierował na miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji, który potwierdził zgłoszenie.
Strażnicy na miejscu zastali młodą kobietę, której stan wskazywał na „totalne” przeholowanie z alkoholem. Próby kontaktu słownego przyniosły niewielki skutek w związku z czym wezwano na miejsce zdarzenia załogę Ratownictwa Medycznego celem sprawdzenia czy stan upojenia 28 latki pozwala na pobyt w Izbie Wytrzeźwień. Przybyli na miejsce Ratownicy Medyczni wskazali, że nietrzeźwa kobieta może przebywać w Izbie Wytrzeźwień i tam też spędziła resztę nocy.

Dział: Aktualności

W dniu 22.01.2021 roku o godzinie 20.00 patrol Straży Miejskiej w Radomiu udzielał asysty pracownikom MZDiK u zbiegu ulic Maratońska i Dębowa.
W trakcie interwencji strażnicy usłyszeli duży huk z drugiej strony ulicy. Zauważyli dwa rozbite pojazdy Audi i Volkswagen, który w wyniku uderzenia wtoczył się w ulicę Dębową. Kierujący pojazdem Audi mimo znacznych uszkodzeń pojazdu zaczął uciekać w kierunku ulicy Kieleckiej. Strażnicy natychmiast podjęli próbę ujęcia. Na ulicy Kieleckiej kierowca i pasażer porzucili pojazd i zaczęli pieszo ciekać. Po krótkim pościgu ujęto jednego z nich i z uwagi na fakt i agresję oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, gdyż spod maski wydobywały się płyny i gęsty gryzący dym oraz Ratownictwo Medyczne, celem sprawdzenia stanu osób w pojeździe marki Volkswagen.  Kobiety podróżujące pojazdem Volkswagen przewieziono na obserwację do szpitala. Na miejsce przybył również patrol Policji, który przejął ujętego 17 latka oraz czynności  związane ze spowodowaniem zdarzenia drogowego.

Dział: Aktualności
piątek, 22 styczeń 2021 09:13

PITBULL NA PLACU ZABAW.

W dniu 22.01.2021 o godzinie 15.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o biegającym agresywnym psie na placu zabaw dla dzieci posesji 25 Czerwca 85.
Dyżurny skierował na miejsce zgłoszenia Ekopatrol Referatu Ochrony Środowiska, który potwierdził zgłoszenie i podjął próbę odłowienia zwierzęcia.
W trakcie odławiania zwierzęcia do strażników podeszła grupa kilku mężczyzn, która próbowała uniemożliwić odłowienie zwierzęcia wskazując jednocześnie, że pies posiada właściciela. Ekopatrol wezwał na miejsce zgłoszenia inne załogi Straży Miejskiej, w asyście których odłowiono agresywne zwierzę a mężczyzn wylegitymowano.
Odłowionego psa przewieziono do Schroniska dla bezdomnych zwierząt z jednoczesnym zastrzeżeniem w przypadku zgłoszenia się właściciela.
W związku z popełnionym wykroczeniem wszczęto postępowanie wyjaśniające.
Podstawa prawna: art. 77 kw „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”

Dział: Aktualności
wtorek, 19 styczeń 2021 07:37

URATOWANY PRZED ZAMARZNIĘCIEM...

W związku z panującymi siarczystymi mrozami funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu częściej niż zwykle kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, ogródki działkowe, pustostany, wiaty śmietnikowe, kanały ciepłownicze itp.
W dniu 18.01.2021 o godzinie 19:15 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w głębi podwórka posesji u zbiegu ulic Słowackiego i Średniej może przebywać osoba bezdomna.
Dyżurny natychmiast skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego.
Strażnicy kontrolując posesję na ulicy Słowackiego / Średnia, potwierdzili zgłoszenie. Na podwórku we wraku samochodu stwierdzono leżącego około 60 letniego mężczyznę. Mężczyzna wyglądał na bardzo wyziębionego. Strażnicy otworzyli drzwi pojazdu i 60 – cio latek „dosłownie” z niego wypadł. Był bardzo osłabiony, wychłodzony, mało ruchliwy, kontakt z nim był bardzo utrudniony, nie był już w stanie odpowiadać na pytania. Strażnicy nie wyczuwali od niego woni alkoholu. Patrol natychmiast powiadomił Ratownictwo Medyczne a bezdomnego okrył kocami, by go ogrzać.
Przybyła na miejsce załoga ratownictwa medycznego po zbadaniu mężczyzny zabrała go do szpitala na ulicę Aleksandrowicza.
Dziękujemy zgłaszającemu za czujność, wrażliwość, a przede wszystkim za zgłoszenie miejsca przebywania osoby bezdomnej. Dzięki takiej postawie jesteśmy w stanie pomóc osobom będącym w stanach zagrożenia zdrowia lub życia.
Apelujemy!
W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.
W okresie zimowym, a zwłaszcza w mroźne dni bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.
    Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży.

Dział: Aktualności