Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2019

środa, 18 wrzesień 2019 09:21

PODSUMOWANIE DIECEZJALNYCH DNI MŁODZIEŻY

W siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ulicy Górniczej 2 w Radomiu odbyło się spotkanie w którym otrzymaliśmy specjalne podziękowanie z rąk JE Biskupa Henryka Tomasika i diecezjalnego duszpasterza młodzieży księdza Mariusza Wilka za pomoc i czynny udział w Diecezjalnych Dniach Młodych. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy, którzy na różne sposoby wsparli trzydniowy pobyt młodych w Muzeum Wsi Radomskiej.

Podsumowując uroczystość bp. Henryk Tomasik powiedział cyt. To Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, a te wynikały z polskich doświadczeń polskiego papieża z Ruchem Światło-Życie. U ich podstaw leżało zatroskanie, aby młodzież odnajdowała miejsce w Kościele i dała świadectwo swojej wiary. Bardzo dziękuję młodzieży, która wzięła udział w naszych Diecezjalnych Dniach Młodych jako organizatorzy i uczestnicy. I serdecznie dziękuję wszystkim państwu za współpracę i pomoc, za to, że dzięki wam młodzi mogli przeżyć radosne doświadczenie.

Dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

Dział: Aktualności

W dniu 16.09.2019 roku o godzinie 3:05 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej poważnie wyglądającą bójkę 6 (sześciu) osób na placu dworcowym przy ulicy Poniatowskiego.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa patrole Referatu Prewencji, które po przybyciu na miejsce udzieliły pomocy wezwanemu również patrolowi Policji. W trakcie prowadzonych czynności służbowych wylegitymowano osoby biorące udział w zajściu oraz wezwano karetkę pogotowia do jednego z młodych mężczyzn u którego stwierdzono dość poważnie wyglądające obrażenia z obfitym krwawieniem. W trakcie interwencji strażnicy ustalili, że bójka była wynikiem nieporozumień na tle kibicowskim a poszkodowani mężczyźni zostali pobici przez kibiców z Garwolina.

Strażnicy miejscy polecili operatorowi monitoringu dokładne sprawdzenie zapisu kamer oraz penetrację pobliskiego terenu za sprawcami pobicia. Sami również przeprowadzili kontrolę rejonu przyległego do dworca PKP w wyniku której na wysokości jednego z radomskich klubów na ulicy Grzecznarowskiego ujęli czterech młodych mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu na placu dworcowym.

Wszystkich ujętych mężczyzn przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z kompletem dokumentacji służbowej celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności

Kradzież oraz znieważenie funkcjonariuszy Straży Miejskiej to interwencje, które m. in. podejmowaliśmy w miniony weekend.

W dniu 12.09.2019 roku o godzinie 22.00 strażnicy Referatu Ochrony Środowiska kontrolując tereny przyległe do dworca PKP zauważyli biegnącego bardzo szybko młodego mężczyznę a za nim w pewnej odległości pracownika ochrony. Strażnicy podjęli pościg. Uciekający mężczyzna był szybki ale nie zdołał uciec strażnikom. Po ujęciu okazało się, że jest sprawcą kradzieży dwóch zgrzewek piwa.  Ujętego mężczyznę przekazano wezwanemu przez pracowników ochrony patrolowi Policji.

W dniu 15.09.2019 roku o godzinie 21:05 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące spożywania alkoholu
w Rynku przez dwie spośród trzech osób siedzących na ławce osób. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie i w stosunku do osób popełniających wykroczenie przeprowadzono czynności służbowe. W trakcie interwencji trzecia osoba – mężczyzna, który nie spożywał alkoholu, stał się agresywny. Używał wulgaryzmów w stosunku do interweniujących strażników, próbował przerwać czynności służbowe, nie wykonywał poleceń służbowych oraz opluł jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna natychmiast został ujęty i obezwładniony. W związku z naruszeniem nietykalności i  znieważeniem funkcjonariusza na służbie agresywnego 19 latka przewieziono do I Komisariatu Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Dział: Aktualności

W dniu 10.09.2019 roku o godzinie 9:15 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na ulicy Mlecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni znajduje się duża ilość śmieci.

Na miejsce zgłoszenia dyżurny zadysponował partol Referatu Administracyjno – Porządkowego, który potwierdził zgłoszenie i przystąpił do oględzin znaleziska.

Wśród walających się śmieci ujawniono dużą ilość elementów plastikowych, opon, szyb, worków z odpadami komunalnymi wśród których znajdowało się wiele faktur z jednego z warsztatów samochodowych znajdujących się w północnej części naszego miasta.

W związku z ujawnionymi danymi, w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających strażnicy ustalili sprawcę wykroczenia. Udali się do miejsca zamieszkania sprawcy wykroczenia i ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ukaranemu 55 latkowi nakazano jednocześnie uprzątnięcie śmietniska i przedstawienie dokumentów o wywiezieniu nieczystości do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych.

Dział: Aktualności
środa, 04 wrzesień 2019 10:58

SIERPIEŃ 2019 - PODSUMOWANIE

W miesiącu sierpniu 2019 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła  1570 interwencji:

-        881 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-        374 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-        226 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-        66 interwencji zleconych przez inne służby

-    23 zabezpieczeń imprez (sportowych, okolicznościowych, dyskotek szkolnych, przemarszów, zgromadzeń, itp.)

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano i wyszczególniono poniżej:

1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) –   63;

2.  Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami –     172 , w tym

            a. wypalanie odpadów i nieczystości –  28 ;

            b. nieporządek                               -         27 ; 

c. niszczenie zieleni                        -         43 ;

d. padlina zwierząt                         -         34 ;

3. Interwencje dotyczące zwierząt –  192 ;

4. Nieprawidłowe parkowanie          264 ;

            a. holowanie –  3 ;

            b. blokady –     15 ;

5. Zakłócanie ładu i porządku publicznego –  241;

6. Niszczenie mienia –   5;

6. Handel –  1;

7. Sprawcy przestępstw –  2

8. Zagrożenie zdrowia i życia –   256  (w tym osoby śpiące i leżące na ulicy oraz   bezdomni);

9. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 167 ;

10. Rower miejski –   17;

11. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 50;

12. Asysta/Potwierdzenie danych –   25 ;

13. Awarie –  62  ;

14. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) –  15 ;

15. Udzielenie pomocy –  18 ;

16. Inne – 20;

Dział: Aktualności