Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2019

W dniu 31.08.2019 roku o godzinie 2.10 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał informację o bardzo dużym zadymieniu w okolicy ulicy Nowogrodzkiej w Radomiu.

Z uwagi na podejrzenie pożaru natychmiast z użyciem sygnałów uprzywilejowania zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno – Porządkowego pełniący służbę nocną na terenie miasta Radomia. Na miejscu zgłoszenia strażnicy zastali 3 (trzy) jednostki Straży Pożarnej, prowadzące czynności rozpoznawcze w bloku mieszkalnym mieszczącym się przy Nowogrodzkiej 3. Strażnicy dołączyli do czynności wyjaśniających i po zlokalizowaniu źródła zadymienia, przewietrzeniu pomieszczeń ustalili, że w jednym z lokali mieszkalnych w domowym piecu lokator wypalał m.in. przewody elektryczne!

Mężczyznę wylegitymowano i w związku z ujawnionym wykroczeniem nałożono mandat karny w wysokości 500 zł.

Dział: Aktualności

Z okazji dzisiejszego Święta składam wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Miejskiej najszczersze życzenia i podziękowania. To dzięki Waszemu codziennemu zaangażowaniu i oddaniu swojej trudnej i odpowiedzialnej służbie możemy czuć się bezpiecznie.

Chcę Wam podziękować za poświęcenie, za profesjonalizm, za zaangażowanie, za gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Jednocześnie życzę aby ta ciężka i absorbująca służba na rzecz społeczności lokalnej przynosiła Wam satysfakcję, żeby nie opuszczało Was zdrowie i siła ducha, a codzienne dni ukazywały Wam wdzięczność na twarzach mieszkańców miasta, które dzięki Wam jest bezpieczne i zadbane.

 

Komendant Straży Miejskiej w Radomiu

Edmund Nowocień

                                                                            

                                                                                                                                                                                         

Dział: Aktualności

Tak piękne podziękowania za aktywny udział w przygotowaniu i realizacji 41 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na jasną Górę otrzymaliśmy od Ks. Mirosława Kszczota – Dyrektora PPDR
i Diecezjalnego Duszpasterza ds. Pielgrzymek Pieszych. Serdecznie dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

Nie sposób również nie podziękować Księdzu Gabrielowi Marciniakowi proboszczowi Parafii MB Bolesnej i jednocześnie przewodnikowi grupy nr 7, w której pielgrzymują od 8 lat służby mundurowe. W obecnej pielgrzymce przewodził przedstawicielom sześciu formacji mundurowych: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, Krajowej Administracji Skarbowej, Aresztu Śledczego i Inspekcji Transportu Drogowego.

Do zobaczenia na kolejnej pielgrzymce.

Dział: Aktualności
środa, 21 sierpień 2019 12:22

ZAKLINOWANY KOCIAK URATOWANY PRZEZ EKOPATROL.

Taki oto e-mail dotarł do nas w dniu dzisiejszym, cyt:

„ Dzień dobry. Raz jeszcze chciałabym podziękować Panom ze Straży Miejskiej, którzy w miniony piątek pomogli nam wyciągnąć kotka z naszego auta. W Radomiu byliśmy przejazdem, ale na pewno zapamiętamy go na długo. Pozdrawiam, Agata Józefowicz”

Interwencja dotyczyła małego kotka, który schował się w komorze silnika samochodu KIA na poznańskich numerach rejestracyjnych. Był bardzo przestraszony i zaklinował się w bardzo niedostępnym miejscu co utrudniało jego uwolnienie.  Wezwany na miejsce zdarzenia Ekopatrol podjął się wyzwania i pomimo niesprzyjających warunków udało się strażnikom oswobodzić kociaka. Cały i zdrowy, wypuszczony na wolność popędził do kocicy matki. Jedyne straty to poprzecierany kombinezon funkcjonariusza, który wczołgał się pod auto i uwolnił przestraszone zwierzę.

Dział: Aktualności
piątek, 16 sierpień 2019 11:24

SPRAWCA POBICIA UJĘTY NA ULICY MAZOWIECKIEGO

W nocy z 15/16.08.2019 roku o godzinie 1:50 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na ulicy Mazowieckiego na wysokości numeru 13 leży mężczyzna z zakrwawioną twarzą.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli leżącego mężczyznę, potwierdzili, że jest zakrwawiony i z uwagi na znaczne rozcięcia na twarzy wezwali załogę Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzenia czynności służbowych z poszkodowanym patrol ustalił przyczynę a następnie przebieg zdarzenia, w wyniku którego został poszkodowany. Ustalono, że został napadnięty a następnie pobity przez nieznanego sobie młodego człowieka. Od poszkodowanego uzyskano dokładny rysopis sprawcy, który przekazano operatorom monitoringu miejskiego z prośbą o obserwację terenu przydworcowego. W związku z obrażeniami załoga karetki przewiozła mężczyznę do szpitala.

W trakcie sprawdzania terenu przyległego do miejsca zdarzenia strażnicy otrzymali informację, że osoba odpowiadająca przedstawionemu rysopisowi znajduje się na wysokości tunelu dworca PKP. Natychmiast udali się we wskazane miejsce i ujęli mężczyznę, potwierdzając, że jest on sprawcą ataku i pobicia.

Ujętego 28 latka strażnicy doprowadzili do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i oddali do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności

W dniu 11.08.2019 roku o godzinie 4:55 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że po ulicy Żeromskiego porusza się mężczyzna na rowerze miejskim, który figuruje jako utracony.

Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na wysokości posesji nr 15 strażnicy zauważyli i ujęli mężczyznę poruszającego się na rowerze miejskim. W trakcie prowadzonych czynności służbowych wylegitymowano mężczyznę, którym okazał się 50 letni mieszkaniec powiatu przysuskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan roweru oraz potwierdzili, że rower o numerze 60552 figuruje w systemie NextBike jako utracony. Pracownik firmy rowerowej poinformował patrol, że kradzież roweru zostanie zgłoszona do Komisariatu Policji.

W związku z powyższym ujętego mężczyznę przewieziono do Komisariatu I Policji przy ulicy Traugutta celem sporządzenia pełnej dokumentacji dotyczącej zdarzenia, którą przekazano oficerowi dyżurnemu.

Rower zabezpieczono zgodnie z zaleceniami pracowników NextBike w miejscu ujawnienia zdarzenia.

Dział: Aktualności

W dniu 08.08.2019 roku o godzinie 23:30 operator monitoringu miejskiego obserwując centrum miasta zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że ulicą Sienkiewicza porusza się mężczyzna, który zakłóca ład i porządek publiczny, spożywa alkohol oraz  kopie w szyby mijanych lokali usługowych.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na ulicy Sienkiewicza nie napotkano mężczyzny. Ujawniono jednak znaczne uszkodzenie drzwi wejściowych (m. in. popękana szyba antywłamaniowa) w jednym z lokali usługowych. W trakcie prowadzenia oględzin witryn sklepowych strażnicy otrzymali informację od operatora monitoringu, że obserwowany mężczyzna idzie w kierunku ulicy Żeromskiego. Na wysokości numeru 33 ujęto i wylegitymowano mężczyznę, który jest sprawcą zgłoszonych wykroczeń. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Za wykroczenie polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym strażnicy ukarali 30 - latka 100 złotowym mandatem karnym.

O uszkodzeniach lokalu poinformowano właściciela, który wycenił szkody i złożył zawiadomienie o ściganiu sprawcy do dyżurnego I Komisariatu Policji w Radomiu.

Strażnicy polecili operatorowi monitoringu miejskiego zabezpieczenie materiału oraz sporządzili szczegółową dokumentację celem dalszego wykorzystania służbowego.

Dział: Aktualności

W dniu 07.08.2019 roku o godzinie 19:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta i Waryńskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji Waryńskiego 2B znajdują się dwie młode kobiety, które zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol w miejscu zabronionym.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie i przeprowadził rozmowę z kobietami, które oświadczyły, że mają skończone 17 lat. Nie chciały jednak podać swoich danych osobowych. Poinformowane o konsekwencjach prawnych wynikających z ich zachowania, kobiety wylegitymowano i ustalono przyczynę odmowy podania danych osobowych. Okazało się, że są nieletnie –  13 i 15 lat. Ujawniono dodatkowo, że alkohol, który spożywały to wino 12%.

Strażnicy miejscy wezwali również rodziców, których poinformowano o zdarzeniu, o przeprowadzonych czynnościach służbowych a także o przekazaniu informacji o zdarzeniu do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych!

Trwają wakacje, czas luzu, zabaw i większej „wolności” dla naszych dzieci. Ale to także „gorący” czas pokus i niebezpieczeństw. Zwracajmy uwagę na to z kim i gdzie przebywają a przede wszystkim co robią. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.

Dział: Aktualności
wtorek, 06 sierpień 2019 06:58

LIPIEC 2019 - PODSUMOWANIE

W miesiącu lipcu 2019 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła 1574  interwencji:

-     807   interwencji mieszkańców naszego miasta;

-     384   interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-     290  interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-     80  interwencji zleconych przez inne służby

-   13 zabezpieczeń imprez (sportowych, okolicznościowych, dyskotek szkolnych, przemarszów, zgromadzeń, itp.)

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano i wyszczególniono poniżej:

1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) –  71 ;

2.  Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – 215     , w tym

            a. wypalanie odpadów i nieczystości –   33;

            b. nieporządek                               -         50 ; 

c. niszczenie zieleni                        -         43;

d. padlina zwierząt                         -         51  ;

3. Interwencje dotyczące zwierząt –  196 ;

4. Nieprawidłowe parkowanie          204 ;

            a. holowanie –  4 ;

            b. blokady –    29  ;

5. Zakłócanie ładu i porządku publicznego –  301;

6. Niszczenie mienia –  7 ;

6. Handel –  3;

7. Sprawcy przestępstw –  3;

8. Zagrożenie zdrowia i życia –   289  (w tym osoby śpiące i leżące na ulicy oraz   bezdomni);

9. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 34 ;

10. Rower miejski –  20 ;

11. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 74;

12. Asysta/Potwierdzenie danych –   42 ;

13. Awarie –  61  ;

14. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) –   15;

15. Udzielenie pomocy – 19  ;

16. Nietrzeźwy – 6;

17.  Inne - 14 ;

Dział: Aktualności