Straż Miejska w Radomiu - Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2019
wtorek, 30 kwiecień 2019 13:40

ZGON W PARKU KOŚCIUSZKI

W dniu 30.04.2019 roku patrol zmotoryzowany Referatu Prewencji kontrolował prewencyjnie Park Kościuszki ze zwróceniem uwagi na ład i porządek publiczny oraz dewastacje mienia.

O godzinie 5:10 przy pomniku Jana Kochanowskiego strażnicy zauważyli siedzącą na ławce w bezruchu, ze spuszczoną głową, nienaturalnie przechyloną do przodu osobę. Strażnicy próbowali dobudzić osobę. Po odchyleniu głowy okazało się, że jest to kobieta, miała sine usta a tętno i oddech były nie wyczuwalne.

Funkcjonariusze natychmiast wezwali ratownictwo Medyczne i podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową. Na miejsce zdarzenia przybył lekarz Pogotowia ratunkowego, który  stwierdził zgon 53 letniej kobiety.

Patrol straży zabezpieczył miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych i przekazał patrolowi Policji kompletną dokumentację oraz ujawnione przy kobiecie rzeczy i dokumenty.

Czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

Dział: Aktualności

W dniu 27.04.2019 roku o godzinie 0:15 na ulicy Wałowej patrol Referatu Prewencji Straży Miejskiej zatrzymał mężczyzna i wskazał nieopodal stojących mężczyzn jako sprawców wybicia szyby w budynku mieszczącym się przy ulicy Grodzkiej, którzy dodatkowo grozili mu  tasakiem.

Strażnicy natychmiast podjęli działania i ujęli wskazanych przez poszkodowanego mężczyzn.

Na wyraźne wezwanie strażnika jeden z mężczyzn wyjął z ubrania tasak i odrzucił na chodnik. Sytuacja była bardzo dynamiczna. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających z ujętymi mężczyznami, poszkodowany tłumacząc popełniony przez ujętych czyn zabroniony podszedł do mężczyzny, który wybił szybę i kopnął go w twarz powodując uraz nosa. Natychmiast został obezwładniony i skuty kajdankami. Stał się bardzo agresywny.

Od wszystkich mężczyzn wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu.

Do mężczyzny z urazem nosa wezwano karetkę pogotowia i został on przewieziony do szpitala na obserwację i zaopatrzenie medyczne.

Mężczyzna, który wybił szybę przyznał się do swojego czynu jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Obydwaj mężczyźni, poszkodowany w pierwszej części interwencji i jednocześnie sprawca uszkodzenia ciała oraz sprawca wybicia szyby w Biurze Radia Maryja przy ulicy Grodzkiej zostali przewiezieni do I Komisariatu Policji celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności wyjaśniające prowadzi I Komisariat Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu.

Dział: Aktualności

W dniu 24.04.2019 roku o godzinie 10:15 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie od mieszkanki, dotyczące porzuconych na ulicy Warszawskiej a Malczewskiego śmieci, wśród których znajduje się mnóstwo recept z danymi osobowymi.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.

Strażnicy skontaktowali się z osobą zgłaszającą, która wskazała miejsce, gdzie leżą dokumenty z danymi osobowymi pacjentów. Na trawniku na wysokości posesji Warszawska 22 strażnicy ujawnili około tysiąca porozrzucanych recept. Przeprowadzono oględziny miejsca, sporządzono dokładną i szczegółową dokumentacje zdjęciową oraz ujawniono fakt, że do recept są przyszyte zszywkami paragony fiskalne należące do jednej z radomskich aptek mieszczących się w północnej części Radomia.  Prowadzący czynności służbowe patrol Straży Miejskiej powiadomił o znalezisku funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Radomiu, oraz udał się do wskazanej na paragonach apteki i ustalił jej właściciela.

Zabezpieczone miejsce zdarzenia oraz całą sporządzoną dokumentację służbową (materiał zdjęciowy i notatka urzędowa) przekazano funkcjonariuszom I Komisariatu Policji  przy ulicy Traugutta 30 celem wykonania dalszych czynności wyjaśniających w sprawie.

Dział: Aktualności
środa, 24 kwiecień 2019 07:53

"ŚWIĘTO LASU" 2019