Straż Miejska w Radomiu - Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2019
czwartek, 18 kwiecień 2019 07:58

WESOŁEGO ALLELUJA.

Dział: Aktualności

W dniu 17.04.2018 roku o godz. 18:15 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że w Parku Kościuszki siedzą dwie młode kobiety, spożywają alkohol oraz posiadają i zażywają środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno-Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego, z którym podejmujący interwencje funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy, strażnicy udali się we wskazane miejsce. Kobiety wylegitymowano i w trakcie czynności służbowych ujawniono u jednej z nich szklaną fifkę nabitą zielonym suszem oraz zawiniątko papierowe z zawartością suszu roślinnego o wyglądzie i zapachu marihuany.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających w Parku Kościuszki, ujęte dziewczyny przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych

Dział: Aktualności

W dniu 12.04.2019 roku  o godzinie 11:30 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która poprosiła strażników o pomoc w kontroli miejsca, gdzie przebywa jej 15 letnia córka, tj. w bloku przy ulicy Żeromskiego 112.

Po konsultacji na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował Patrol Szkolny Referatu Administracyjno – Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu.

Na miejscu zdarzenia we wskazanym miejscu przebywał ojciec 15 latki, który wskazał lokal w którym przebywa dziewczyna. Oświadczył również, że nie mogą wraz z żoną skontaktować się z córką ponieważ osoby przebywające w lokalu nie chcą ich wpuścić.

W momencie kontroli po otworzeniu lokalu doszło do szarpaniny pomiędzy lokatorem kontrolowanego mieszkania a rodzicami. Strażnicy zapobiegli przepychankom i zakłócaniu ładu oraz wylegitymowali wszystkie osoby.

W trakcie czynności służbowych okazało się, że lokator mieszkania jest poszukiwany przez Policję celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. W związku z tym iż mężczyzna, był poszukiwany i nie chciał wykonywać poleceń służbowych użyto w stosunku do niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek służbowych.

Nieletnią dziewczynę przekazano pod opiekę rodziców, których również pouczono o stosowanych w takich przypadkach środkach prawnych natomiast ujętego mężczyznę doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności

W dniu 12.04.2019 roku o godzinie 9:20 na dziedziniec Urzędu Miejskiego w Radomiu przy ulicy Moniuszki 9, gdzie obowiązuje znak B-1 „zakaz ruchu”, pod same okna dyżurnego  Straży Miejskiej wjechał pojazd marki Renault, bez widocznych, wyłożonych zezwoleń na wjazd na zamknięte dla ruchu miejsca.

Z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn udając się do budynku Urzędu natomiast w  pojeździe pozostał kierujący. Dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu widząc to podjął czynności służbowe mające na celu ustalenie powodów nieprzestrzegania przez kierującego Renaultem znaków drogowych. W trakcie legitymowania strażnik wyczuł od osoby kontrolowanej woń alkoholu oraz ustalił, że kierujący pojazdem Renault stracił uprawnienia kilka lat wcześniej, i ma sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Na miejsce zdarzenia wezwano Patrol Policji, który sprawdził stan trzeźwości mężczyzny oraz potwierdził informacje uzyskane przez funkcjonariusza Straży Miejskiej, że kierowca ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ujętego mężczyznę wraz ze szczegółową dokumentacją służbową i zapisem monitoringu przekazano patrolowi Policji celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Zabezpieczony pojazd marki Renault przekazano za pokwitowaniem wskazanej przez właściciela osobie.

Sprawę prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

Dział: Aktualności

W dniu dzisiejszym, 12.04.2019 roku o godzinie 10.00 po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję „Posprzątajmy Radom na wiosnę”. Tym razem sprzątaliśmy dwa miejsca:

Las Kapturski od strony ulicy Folwarcznej i tor off-roadowy wraz ze znajdującą się tam infrastrukturą oraz tereny położone przy nowo powstającej trasie N-S na ulicy Prażmowskiego i 25 Czerwca.

Cieszymy się na tak duży odzew wśród naszych przyjaciół.

Tereny na Koniówce opanowaliśmy wspólnie z uczniami klasy mundurowej ZDZ z ulicy Saskiej oraz niezawodnego Teamu 4x4. Najpierw ekstremalna przejażdżka wyczynowymi autami po torze następnie sprzątanie najbardziej zanieczyszczonych części Lasu Kapturskiego i ciepła kiełbaska upieczona własnoręcznie na ognisku.

Podsumowaniem akcji w lesie jest około 5 (pięciu) ton odpadów komunalnych w tym, plastiki, gąbki, stare wersalki, folie, butelki, części samochodowe itp.

Tereny przy ulicy Prażmowskiego posprzątaliśmy wspólnie z Rektorem doc. dr Elżbietą Kielską, Dziekanem Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych dr Adamem Ziółkowskim i studentami Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu oraz pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Zebraliśmy również około 5 (pięciu) ton różnego rodzaju odpadów komunalnych i tzw „gabarytów”.

Tradycyjnie akcja ma na celu przekonanie mieszkańców Radomia do dbania o środowisko. Nie posprzątamy wszystkich zaśmieconych miejsc ale poprzez inicjowanie takich działań chcemy zwrócić uwagę na problem podrzucania śmieci i tworzenia się dzikich wysypisk.

Pamiętajmy, że takie wspólne działania promują coraz bardziej popularne wartości ekologiczne. Istotą istnienia straży jest promowanie i prowadzenie działań dotyczących czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Radomia. Działania inicjowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu mają charakter cykliczny tj. prowadzone są stosownie do pory roku.

Wszystkim uczestnikom zapewniliśmy środki czystości oraz rękawice ochronne a zebrane odpady odbierze Zakład Usług Komunalnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za przybycie, za Wasze zaangażowanie (to mistrzostwo świata) i oczywiście ... prosimy o więcej :)

 

Dział: Aktualności

W dniu 09.04.2019 roku o godzinie 4:50 dyżurny  Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące leżącego mężczyzny na wysokości bloku przy ulicy Chrobrego 13.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zgłoszenia strażnicy zauważyli leżącego na trawniku obok ławki mężczyznę w wieku około 60 lat z niewielką raną na czole.

Leżąca osoba nie dawała oznak życia, nie reagowała na bodźce zewnętrzne dlatego natychmiast dowódca patrolu zadecydował o rozpoczęciu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W tej samej chwili drugi z funkcjonariuszy wezwał karetkę pogotowia, którego załoga przejęła od funkcjonariuszy straży czynności ratujące życie a lekarz zadecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

W związku z informacją, że mężczyzny nie udało się uratować, otrzymaną od ratowników medycznych na miejsce wezwano również patrol Policji, któremu przekazano zabezpieczone taśmą ostrzegawczą miejsce zdarzenia oraz dokumentację służbową celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

Dział: Aktualności
środa, 03 kwiecień 2019 07:02

MARZEC 2019 - PODSUMOWANIE

W miesiącu marcu 2019 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła 1648  interwencji:

-     944      interwencji mieszkańców naszego miasta;

-     245       interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-     343      interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-       89      interwencji zleconych przez inne służby

-     27 zabezpieczeń imprez (sportowych, okolicznościowych, dyskotek szkolnych, przemarszów, zgromadzeń, itp.)

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano i wyszczególniono poniżej:

1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) –   115;

2.  Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami –  340      , w tym

            a. wypalanie odpadów i nieczystości –  99;

            b. nieporządek                               -        79;  

c. niszczenie zieleni                        -        94;

d. padlina zwierząt                        -       33;

3. Interwencje dotyczące zwierząt –    133;

4. Nieprawidłowe parkowanie           345;

            a. holowanie –   10

            b. blokady –      31

5. Zakłócanie ładu i porządku publicznego –  218;

6. Niszczenie mienia –   3

6. Handel –  2

7. Sprawcy przestępstw –  3

8. Zagrożenie zdrowia i życia –  213    (w tym osoby śpiące i leżące na ulicy oraz   bezdomni);

9. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym –   21;

10. Nietrzeźwy –   2

11. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek –  85

12. Asysta/Potwierdzenie danych –    47;

13. Awarie –    63;

14. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) –   18;

15. Udzielenie pomocy –    16;

16.  Inne -  24;

Dział: Aktualności