Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2019

W dniu 29.11.2019 roku o godzinie 23:40 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące … błąkającego się konia na wysokości posesji przy ulicy Trzebińskiego 43 w Radomiu.

Na miejsce zgłoszenia zadysponowano patrol, który potwierdził interwencję. Przy barierce wejścia do jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Trzebińskiego 41 przywiązany był kucyk. Konik był w dobrej kondycji fizycznej, nie miał żadnych obrażeń, był spokojny. Strażnicy próbowali ustalić właściciela kucyka jednak z uwagi na późną porę - bezskutecznie. W związku z tym zostało powiadomione gospodarstwo, z którym miasto ma podpisaną umowę na opiekę nad zwierzętami gospodarskimi. Kucyka przewieziono na ulicę Nowa Wola Gołębiowska, gdzie będzie przebywał do czasu odnalezienia właściciela.

 W dniu 01.12.2019 roku do Straży Miejskiej zgłosił się właściciel kucyka, który poszukiwał zwierzęcia. Sprawę zgłosił również do organów ścigania. Podczas rozmowy poinformowano go, że kucyk został znaleziony, zabezpieczony i przebywa w gospodarstwie rolnym na ulicy Nowa Wola Gołębiowska. Mężczyzna podziękował za odnalezienie zwierzęcia jednak nie potrafił wyjaśnić w  jaki sposób jego kucyk znalazł się poza zabudowaniami. Celem zakończenia postępowania mężczyznę skierowano do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, który pełni nadzór nad wszystkimi placówkami opieki nad zwierzętami.

Dział: Aktualności

 W dniu 29.11.2019 roku o godz. 20:30 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że obserwując centrum miasta zauważył na Placu Jagiellońskim siedzących przy stoliku do gier czterech młodych mężczyznę, spośród których jeden najprawdopodobniej posiada środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali czterech młodych mężczyzn, wśród których znajdował się chłopak wskazywany przez operatora monitoringu. Młody mężczyzna nie przyznał się do posiadania środków odurzających jednak w trakcie kontroli rzeczy osobistych należących do niego funkcjonariusze ujawnili w plecaku torebkę foliową z zapięciem strunowym wypełnioną zielonym suszem o zapachu marihuany. W tej samej chwili mężczyzna rzucił się do ucieczki. Strażnicy podjęli pościg i przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego z którym podejmujący interwencje funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy ujęli mężczyznę na ulicy Zegara Słonecznego. Mężczyznę wylegitymowano i w trakcie czynności służbowych ujawniono, że jest niepełnoletni (ma 16 lat) oraz jest uciekinierem z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Słoneczny Dom”, do której nie powrócił od 4 października.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających ujętego 16 - latka przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności
piątek, 29 listopad 2019 09:26

ZADYMIENIE I POŻAR NA ULICY ŻEROMSKIEGO

W dniu 28.11.2019 roku o godzinie 14:45 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia na terenie posesji przy ulicy Żeromskiego 30 w Radomiu.
Zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Prewencji, który udzielił asysty załodze Straży Pożarnej przy kontroli jednego z zadymionych lokali mieszkalnych. Na miejsce wezwano również administratora budynków – przedstawiciela MZL.W toku prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że w jednym z mieszkań  jest przekroczona znacznie norma tlenku węgla – lokal wyposażony w gazowy piec co. Następnie ustalono i powiadomiono lokatorów przyległych mieszkań o zagrożeniu. Przy pomocy sąsiadów udało się wejść do lokali i w trakcie sprawdzania ujawniono źródło zadymienia. Okazało się , że w jednym z mieszkań ogrzewanych piecem kaflowym na węgiel w wyniku nieszczelności drzwiczek od pieca wypalona została podłoga przy piecu. Zagrożenie wyeliminowano i skontrolowano resztę mieszkań w obrębie zadymienia. Uchybień i zagrożeń nie stwierdzono. W wyniku pożaru i zadymienia nikt nie został poszkodowany a po zakończeniu akcji wszyscy lokatorzy bezpiecznie wrócili do swoich lokali.

Dział: Aktualności
czwartek, 28 listopad 2019 09:24

KOLEJNA ODSŁONA "ZUPY DLA BEZDOMEGO"

W dniu dzisiejszym strażnicy miejscy wspólnie ze streetworkerami Caritas Diecezji Radomskiej rozwozili gorącą zupę dla osób bezdomnych przebywających w niemieszkalnych obiektach na terenie naszego miasta. Widząc nasz wspólny patrol bezdomni są zadowoleni, że są służby i osoby chcące im pomóc. Nawet jeśli podczas kontroli i rozmowy nie dają namówić się na pobyt w noclegowni są wdzięczni za pomoc, wsparcie i gorący posiłek. Właściwie można stwierdzić, że czekają na nasz patrol bo mają do nas zaufanie.

Wiemy, że zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych dlatego szczególnie apelujemy by w przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod bezpłatnym numerem 112 lub dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.

Dział: Aktualności
czwartek, 21 listopad 2019 13:17

KORESPONDENCJA Z DANYMI NA ULICY PÓŁNOCNEJ.

W dniu 20.11.2019 roku o godzinie 9:10 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, dotyczące dużej ilości śmieci porzuconych na ulicy Północnej

Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Administracyjno - Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.

Strażnicy skontrolowali szczegółowo wskazane w zgłoszeniu miejsce, gdzie pośród większej ilości opon i połamanego eternitu ujawnili około 80-90 sztuk listów z różnych instytucji adresowanych do mieszkańców naszego miasta. Część listów była uszkodzona a korespondencja zawierająca dane wrażliwe rozrzucona. Całe znalezisko to zbiór korespondencji przesyłanych z banków, firm pożyczkowych, operatorów komórkowych, urzędów a także listy, pocztówki i inne adresowane do naszych mieszkańców.

W związku z ujawnieniem przestępstwa na ulicy Północnej przeprowadzono dokładne oględziny, sporządzono dokumentację służbową i zdjęciową.

Zabezpieczone miejsce zdarzenia oraz całą dokumentację (materiał zdjęciowy i notatka urzędowa) przekazano wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Policji celem wykonania dalszych czynności wyjaśniających w sprawie.

Dział: Aktualności
niedziela, 10 listopad 2019 09:04

UJĘTY SPRAWCA KRADZIEŻY TELEFONU

W dniu 08.11.2019 roku o godz. 23.50 operator monitoringu miejskiego obserwując centrum miasta zauważył, że na placu Małgorzatki mężczyzna w wieku około 40 lat poszarpał dużo młodszego od siebie mężczyznę i zabrał mu telefon z ręki.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno – Porządkowego pełniący służbę nocną na terenie miasta Radomia.

Przed przybyciem patrolu na miejsce zdarzenia sprawca czynu zabronionego zbiegł poza zasięg kamer monitoringu ale przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego, z którym podejmujący interwencję funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy, strażnicy rozpoczęli penetrację terenu przyległego do miejsca kradzieży. Na ulicy Traugutta funkcjonariusze skontaktowali się z osobą pokrzywdzoną, która dokładnie opisała przebieg zdarzenia i wygląd sprawcy kradzieży.

W trakcie prowadzenia działań strażnicy otrzymali informację od operatora monitoringu miejskiego, że poszukiwany mężczyzna znajduje się  u zbiegu ulic Wernera i Koszarowej. W trybie pilnym udali się we wskazane miejsce.

W trakcie kontroli miejsca funkcjonariusze napotkali w jednej z okolicznych bram poszukiwanego sprawcę kradzieży. Widząc patrol mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został ujęty. Podczas kontroli osobistej u mężczyzny ujawniono skradziony telefon Samsung S9+.

Ujętego mężczyznę doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano wraz z zabezpieczonym telefonem do dyspozycji dyżurnego KP celem wykonania dalszych czynności służbowych. 

Dział: Aktualności

W dniu 07.11.2019 roku o godzinie 18:30 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego/Focha doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał pieszy.

Dyżurny Straży Miejskiej natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Prewencji zezwalając jednocześnie na użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali młodą dziewczynę leżącą na jezdni. Była przytomna i komunikatywna jednak nie potrafiła powiedzieć co się stało i nic nie pamiętała. Kobieta zabezpieczona przez patrol SM oczekiwała do czasu przybycia na miejsce załogi Ratownictwa Medycznego. Ustalono jednocześnie sprawcę potrącenia, kierującą pojazdem Audi oraz świadków zdarzenia. Kierująca Audi przyznała się do udziału w zdarzeniu drogowym, została wylegitymowana i ujęta do czasu przybycia patrolu Policji. W trakcie prowadzenia czynności służbowych na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp Straży Pożarnej JRG-1 oraz zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przejęli poszkodowaną od strażników i udzielili pomocy medycznej.

Podczas prowadzenia działań strażnicy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia wyłączyli z użytkowania skrzyżowanie przed dostępem osób postronnych aby Ratownicy Medyczni mogli swobodnie prowadzić czynności służbowe. Miejsce zdarzenia wraz ze sporządzoną, szczegółową dokumentacja służbową przekazano patrolowi Policji.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 listopad 2019 14:51

PAŹDZIERNIK 2019 - PODSUMOWANIE

W miesiącu październiku 2019 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła 1772 interwencje:

-          846 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-          341 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-          498 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-          73 interwencji zleconych przez inne służby

-     14 zabezpieczeń imprez (sportowych, okolicznościowych, dyskotek szkolnych, przemarszów, zgromadzeń, itp.)

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano i wyszczególniono poniżej:

1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) –  179 ;

2.  Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami –   263  , w tym

            a. wypalanie odpadów i nieczystości –   80 ;

            b. nieporządek                               -          48 ; 

c. niszczenie zieleni                        -          76 ;

d. padlina zwierząt                         -          30 ;

3. Interwencje dotyczące zwierząt –  170 ;

4. Nieprawidłowe parkowanie          333 ;

            a. holowanie –  1 ;

            b. blokady –    21  ;

5. Zakłócanie ładu i porządku publicznego –  143;

6. Niszczenie mienia –  7 ;

6. Handel –  5;

7. Sprawcy przestępstw –  3;

8. Zagrożenie zdrowia i życia –   213  (w tym osoby śpiące i leżące na ulicy oraz   bezdomni);

9. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 150 ;

10. Rower miejski –   5;

11. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 75;

12. Asysta/Potwierdzenie danych –    40;

13. Awarie –  51 ;

14. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) –  24 ;

15. Udzielenie pomocy –   13 ;

16. Inne – 98 ;

 

Dział: Aktualności