Straż Miejska w Radomiu - Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2018
sobota, 31 marzec 2018 11:39

ZWŁOKI W BLOKU NA ULICY MIESZKA I

W dniu 31.03.2018 roku o godzinie 18:45 funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący osiedle Michałów w Radomiu otrzymali informację od pracownika jednej z firm ochroniarskich, że zaniepokojeni sąsiedzi martwią się o los starszego, samotnego mężczyzny zamieszkującego w jednym z bloków przy ul Mieszka I w Radomiu.

Według relacji sąsiada, starszy pan od około 3 tygodni nie był widziany przez lokatorów, z którymi zawsze utrzymywał dobre sąsiedzkie relacje. Mężczyzna ten jak twierdzą lokatorzy był spokojnym, lecz schorowanym starszym człowiekiem. Strażnicy udali się pod wskazany adres celem potwierdzenia informacji i sprawdzenia co dzieje się z lokatorem.  Na miejscu zastano drzwi zamknięte, a okna zasłonięte roletami. Żadne próby dostania się do mieszkania nie przyniosły pożądanego rezultatu. W mieszkaniu nie było słychać żadnych odgłosów.

W związku z tym, strażnicy Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu przeprowadzili szczegółowe rozpytanie wśród sąsiadów.

Biorąc pod uwagę fakt, że mogło dojść do zagrożenia zdrowia i życia mężczyzny, poinformowano oficera dyżurnego KMP Radom, który zadysponował na miejsce patrol policji i jednostkę straży pożarnej celem udzielenia pomocy patrolowi Straży Miejskiej w otwarciu lokalu.

Po otwarciu okna mieszkania dokonano makabrycznego odkrycia zwłok mężczyzny w daleko posuniętym rozkładzie.

W związku z powyższym całe miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Funkcjonariusze wyłączyli z użytkowania teren przyległy do lokalu przed dostępem osób postronnych, aby wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji mogli prowadzić czynności wyjaśniające.

Na miejsce przybył również prokurator, który objął nadzór nad postępowaniem wyjaśniającym okoliczności zgonu.

Dział: Aktualności
środa, 28 marzec 2018 06:39

KOLEJNE PORZUCENIE PSA

W dniu 27.03.2018 roku Ekopatrol Straży Miejskiej miał pełne ręce roboty. Kolejną interwencję dotyczącą porzucenia zwierzęcia. I znów pies.

O godzinie 10:05 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące psa, który od jakiegoś czasu błąka się w okolicy bloku przy ulicy Maratońskiej 21 w Radomiu. Szczególnie upodobał sobie okolice klatki I.

Przybyli na miejsce strażnicy Referatu Ochrony Środowiska ustalili, że pies znajduje się pod drzwiami jednego z mieszkań. Funkcjonariusze odłowili psa i przeprowadzili czynności wyjaśniające w związku z prowadzoną interwencją. Ustalono, że właścicielami psa są lokatorzy wynajmujący jedno z mieszkań bloku przy ulicy Maratońskiej 21. Strażnicy udali się pod wskazany adres. W lokalu nie zastano nikogo, a na podstawie informacji uzyskanych od sąsiadów ustalono, że właściciele psa spakowani opuścili kilka dni wcześniej  swoje mieszkanie i odjechali nie podając nowego adresu. Psa porzucili pod blokiem. Nikt od tego czasu nie opiekował się psem, który błąkał się po klatce i wył.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami określonymi w Ustawie o ochronie zwierząt interweniujący strażnicy z Ekopatrolu przewieźli odłowione zwierzę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt, natomiast ustalenia w formie notatki służbowej przekazano do III Komisariatu Policji celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności

W dniu 27.03.2018 roku funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu wraz z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt skontrolowali posesję przy ulicy Starokrakowskiej w Radomiu pod kątem warunków trzymania psa. Na miejscu kontrolujący stwierdzili, że na terenie posesji znajduje się średniej wielkości pies maści biszkoptowej. Przywiązany był sznurkiem o długości około 2 metrów do betonowego słupka. Jego schronieniem była szafka meblowa, nieocieplona i bez drzwiczek. Cały czas poruszał się we własnych odchodach a miski wokół „budy” były puste. Dodatkowo na szyi miał przewiązaną rajstopę zakrywającą szeroką na około 4 centymetry głęboką ranę ciągnącą się na obwodzie całego karku. Wszystkie uszkodzenia ciała psa spowodowane były przez zaciśnięty sznur. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami określonymi w Ustawie o ochronie zwierząt strażnicy Referatu Ochrony Środowiska wezwali na miejsce patrol Policji. Na posesji przy ulicy Starokrakowskiej w Radomiu policjanci dokonali oględzin miejsca oraz sporządzili na tę okoliczność protokół. W wyniku prowadzonych czynności służbowych przesłuchano również właścicielkę psa. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić dlaczego jej pies jest w tak opłakanym stanie. Nie posiadał również obowiązkowych szczepień a właścicielka nigdy nie skorzystała z pomocy weterynaryjnej.

Z uwagi na wszystkie stwierdzone nieprawidłowości pies został właścicielce odebrany i przewieziony do Schroniska dla bezdomnych zwierząt celem przeprowadzenia badań i ewentualnego leczenia.

W związku z naruszeniem Ustawy o ochronie zwierząt i stwierdzeniu znęcania się nad zwierzęciem czynności w sprawie  przejął i prowadzi III Komisariat Policji w Radomiu.

Interweniujący w takich sprawach strażnicy z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu spotykają się z różnymi formami niewłaściwej „opieki” nad zwierzętami, lecz ten przypadek szczególnie ich poruszył.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących niewłaściwego traktowania zwierząt reagowali natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod bezpłatnymi numerami 112 lub 997, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 26 marzec 2018 06:44

BÓJKA I USZKODZENIE MIENIA

W dniu 24.03.2018 roku około godz. 22:10 patrolując centrum Radomia funkcjonariusze patrolu interwencyjnego Referatu Administracyjno-Porządkowego zauważyli bójkę kilku osób. Niezwłocznie podjęli interwencję. W wyniku przeprowadzonych czynności służbowych z uczestnikami opisywanego powyżej zdarzenia ustalono, że jeden z mężczyzn jest sprawcą uszkodzenia mienia (telefonu komórkowego znacznej wartości). W trakcie interwencji mężczyzna, który okazał się być sprawcą czynu zabronionego był bardzo agresywny i wulgarny. Utrudniał strażnikom przeprowadzenie czynności wyjaśniających. W związku z tym w stosunku do niego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci  chwytów obezwładniających i kajdanek służbowych. 

Agresywnego mężczyznę przewieziono do I Komisariatu Policji na ul. Traugutta i przekazano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych. Do KP I udał się również poszkodowany celem złożenia zawiadomienia o popełnionym czynie zabronionym.

Dział: Aktualności
sobota, 24 marzec 2018 06:27

NIELETNI I NARKOTYKI

W dniu 24.03.2018 roku o godz. 18:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Galerii Słonecznej przy ulicy Chrobrego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na skwerze przy ulicy Struga/ Plac Jagielloński siedzą trzy młode kobiety, z których dwie najprawdopodobniej posiadają i zażywają środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno-Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta Radomia.

 Na widok zbliżającego się patrolu jedna z kobiet energicznym ruchem rzuciła jakiś przedmiot za siebie. Kobiety wylegitymowano i poproszono jedną z nich by podniosła wyrzucony przedmiot. Okazało się, że była to paczka papierosów, w której znajdowała się szklana fifka, z której młode dziewczyny paliły marihuanę.

Podczas legitymowania okazało się że wszystkie osoby są nieletnie, dlatego o całej sytuacji zostali powiadomieni rodzice i opiekunowie.

Wszystkie nieletnie dziewczyny przewieziono do KMP Radom przy ulicy 11 Listopada celem wykonania dalszych czynności służbowych w obecności rodziców i opiekunów.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.

 

Dział: Aktualności
piątek, 23 marzec 2018 10:30

OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA

 

W dniu 22 marca 2018 r. o godzinie 19.40 operator monitoringu miejskiego zauważył przy ulicy Żeromskiego grupę młodych osób. Jedna z nich zdjęła kurtkę i założyła inną, swoją wrzucając do pobliskiego kosza. Po chwili operator zauważył, że obserwowane osoby przeglądają portfel damski. Zachowanie to wzbudziło podejrzenie pracownika stacji monitoringu. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z patrolem Straży Miejskiej. Funkcjonariusze udali się do wskazanej przez pracownika monitoringu bramy i po penetracji podwórka zauważyli w klatce schodowej opisane osoby. Po dokonaniu kontroli osobistej u jednego z mężczyzn ujawniono portfel damski. Mężczyzna tłumaczył się, że znalazł go na ulicy. Z uwagi na podejrzenie, iż mogło dojść do kradzieży strażnicy zdecydowali się przewieźć osoby, w tym jedną kobietę, na Komisariat Policji I celem podjęcia czynności wyjaśniających. W trakcie wykonywania czynności do komisariatu przybyły osoby, które natychmiast rozpoznały kurtkę i portfel – rzeczy, które zostały skradzione z pojazdu w wyniku nie zamknięcia samochodu przez właściciela. Ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej mężczyzna, który posiadał te przedmioty przyznał się do kradzieży, a poszkodowani odzyskali utracone rzeczy.

Pamiętajmy aby zawsze zamykać pojazd, bo okazja czyni złodzieja.

Dział: Aktualności
czwartek, 22 marzec 2018 10:13

PORZUCONY PIES

W dniu 22 marca 2018 r. o godzinie 20.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony Centrum Handlowego M1 dotyczące porzuconego przed wejściem do galerii psa. Przybyły na miejsce Ekopatrol Straży Miejskiej zastał dużego psa koloru biszkoptowego, który był przypięty metalowym łańcuchem o długości ok. 1 m do słupka znajdującego się na wprost wejścia do centrum handlowego. Łańcuch wokół szyi zwierzęcia spięty był małą kłódką. Według informacji uzyskanych od pracowników ochrony CH M1 do pozostawienia psa doszło około godziny 19.00, jednak kamery monitoringu nie zarejestrowały wizerunku osoby, która tego dokonała.

Psa przewieziono do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Dalsze postępowanie dotyczące sprawy porzucenia psa prowadzi Komisariat Policji II w Radomiu.

Dział: Aktualności
piątek, 16 marzec 2018 13:46

APEL - PRZECIWDZIAŁAJMY SKUTKOM ZIMY

W piątek pogoda nad Radomiem ulegnie zdecydowanemu załamaniu. Spodziewane są obfite opady  śniegu a towarzyszyć ma im silny i porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Straż Miejska w Radomiu ponownie przypomina właścicielom i administratorom budynków mieszkalnych na terenie naszego miasta o obowiązkach przeciwdziałania skutkom zimy.

Obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości jest zgodnie z art. 5.1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych”.

W przypadku braku wykonywania obowiązku przeciwdziałania skutkom zimy  właściciele lub zarządcy nieruchomości muszą liczyć się z nałożeniem mandatu karnego przez kontrolującego funkcjonariusza Straży Miejskiej.

Pamiętajmy również o osobach bezdomnych i potrzebujących pomocy. Gdy napotkamy takie osoby kontaktujmy się niezwłocznie z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem 986.

Dział: Aktualności

Jeżeli szukasz ciekawej pracy, lubisz pracę w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem, lubisz pomagać innym, cenisz sobie czystość i estetykę to możesz zrealizować to wszystko  pracując w Straży Miejskiej w Radomiu.

Zapewniamy stabilne wynagrodzenie wraz z pochodnymi i kontakt z ciekawymi ludźmi oraz to, że dzięki swojemu zaangażowaniu będziesz mógł/mogła przyczynić się do tego aby nasze miasto było bardziej bezpieczne i panował w nim ład i porządek.

Czekamy na Ciebie.

Oferty z wymaganymi dokumentami należy składać do sekretariatu Straży Miejskiej

w Radomiu, ul. Moniuszki 9, 26-600 Radom

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 26.03.2018, 15:30

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 20.04.2018, 15:00

 

Wszystkie informacje na temat naboru w zakładce:  http://bip.strazmiejska.radom.pl/index.php?id=33 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 12 marzec 2018 12:07

8 (OSIEM) PSÓW W AUCIE

W dniu 11.03.2018 roku do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu zadzwonił mieszkaniec osiedla XV lecie, zgłaszając dużą ilość psów zamkniętych od kilku godzin w samochodzie osobowym zaparkowanym na parkingu przy ulicy Żwirki i Wigury 35.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia ekopatrol Referatu Ochrony Środowiska i Dyżurnych pełniący służbę patrolową na terenie miasta Radomia.

Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili fakt iż w pojeździe Opel znajduje się zamkniętych 8 (osiem) psów. Trzy psy znajdujące się wewnątrz pojazdu były uwiązane na smyczach o długości około 40 cm, jeden pies posiadał kaganiec, natomiast pozostałe przemieszczały się luzem po całym pojeździe.

Za pośrednictwem dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu ustalono właściciela pojazdu. Okazała się nim mieszkanka Kielc. W związku z powyższym strażnicy poprosili o pomoc Straż Miejską w Kielcach, która udała się do miejsca zameldowania właściciela pojazdu Opel, jednakże nie zastała nikogo. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariuszom ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu udało się ustalić miejsce aktualnego pobytu właścicielki pojazdu Opel, w którym zamknięte były psy.

Kobietę wylegitymowano a następnie nałożono na nią mandaty karne w wysokości 200 zł.

Podstawa prawna: art. 37 ust.1 ustawy o ochronie zwierząt

Dział: Aktualności