KOLEJNA ODSŁONA AKCJI "POSPRZĄTAJMY RADOM". TEAM 4X4 RADOM I STRAŻ MIEJSKA W AKCJI.

W dniu 04.12.2021 roku o godzinie 10.00 po raz kolejny wspólnie z Tam 4x4 Radom zorganizowaliśmy akcję „Posprzątajmy Radom …”.

Tym razem znów posprzątaliśmy Las Kapturski od strony ulicy Folwarcznej i tor off-roadowy wraz ze znajdującą się tam infrastrukturą.

Cieszymy się na tak duży odzew wśród naszych przyjaciół.

Tereny na Koniówce opanowaliśmy wspólnie z przyjaciółmi zarówno naszymi jak i niezawodnego Teamu 4x4. Najpierw przejażdżka wyczynowymi autami po torze następnie sprzątanie najbardziej zanieczyszczonych części Lasu Kapturskiego i ciepła kiełbaska upieczona własnoręcznie na ognisku.

Podsumowaniem akcji w lesie jest kilkadziesiąt worków wypełnionych po brzegi różnorodnymi odpadami komunalnymi wśród których królowały plastiki, gąbki, stare wersalki, folie, butelki, części samochodowe itp.

Tradycyjnie akcja ma na celu przekonanie mieszkańców Radomia do dbania o środowisko. Nie posprzątamy wszystkich zaśmieconych miejsc ale poprzez inicjowanie takich działań chcemy zwrócić uwagę na problem podrzucania śmieci i tworzenia się dzikich wysypisk.

Pamiętajmy, że takie wspólne działania promują coraz bardziej popularne wartości ekologiczne. Istotą istnienia straży jest promowanie i prowadzenie działań dotyczących czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Radomia. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu mają charakter cykliczny tj. prowadzone są stosownie do pory roku.

Wszystkim uczestnikom zapewniliśmy środki czystości oraz rękawice ochronne a zebrane odpady odbierze Wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za przybycie, zaangażowanie i oczywiście prosimy o więcej…