CHRONIĄC SIEBIE, CHRONISZ INNYCH... STRAŻNICY ROZDAJĄ MASECZKI OCHRONNE UKŁADU ODDECHOWEGO.

„Chroniąc siebie, chronisz innych…”

Zgodnie z poleceniem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem „Bezpieczne Miasto”  w najbliższych dniach, tj. wtorek, środa i czwartek strażnicy miejscy przeprowadzą kolejną akcję rozdawania maseczek ochronnych układu oddechowego. Ponad 3 (trzy) tysiące pozyskanych od Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto”  maseczek do zakrywania nosa i ust zostanie rozdysponowanych dla mieszkańców naszego miasta w szczególności dla osób korzystających z komunikacji miejskiej w Radomiu.

Strażników miejskich będzie można spotkać na przystankach autobusowych w miejscach, w których węzły przesiadkowe kumulują i obsługują największą liczbę pasażerów. Będą to w szczególności przystanki autobusowe przy dworcu PKP oraz Plac Jagielloński, Struga, a także przystanek Malczewskiego/Wernera.

Miejsca te zostały wyznaczone przez pracowników miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Dodatkowo przypominamy, że strażnicy w dalszym ciągu rozdają jednorazowe maseczki najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta oraz osobom bezdomnym napotkanym podczas codziennych patroli.

Takie działania profilaktyczne mają na celu znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS–CoV-2, który bardzo często występuje bezobjawowo.