INTERWENCJA Z PODEJRZENIEM PRZEMOCY SEKSUALNEJ W TLE NA RADOMSKIM SADKOWIE.

W dniu 10.09.2021 roku o godzinie 19.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące zakłócania ładu i porządku publicznego oraz libacji alkoholowej w pobliżu sklepu ABC na ulicy Sadków.

Na miejsce zgłoszenia dyżurny skierował patrol Referatu Administracyjno –Porządkowego.

W krzakach za sklepem funkcjonariusze zauważyli leżących na materacu kobietę i mężczyznę, częściowo rozebranych. Kobieta próbowała odpychać mężczyznę, jednak bez skutku. Na widok patrolu mężczyzna natychmiast się podniósł i zaczął ubierać, kobieta jeszcze przez krótki czas nie mogła się podnieść jednak i ona zaciągnęła bieliznę i spodnie.

Obie osoby wylegitymowano i z uwagi na stan upojenia alkoholowego oraz zaistniałą sytuację wezwano Ratownictwo Medyczne. Na miejsce interwencji wezwano również patrol Policji.

W oczekiwaniu na przybycie służb funkcjonariusze rozpytali stojące nieopodal osoby o dodatkowe informacje. Wszyscy stwierdzili, że wyraźnie słyszeli jak kobieta wielokrotnie bełkotliwym głosem mówiła „ Nie”, „Daj mi spokój”, „Nie chcę”…

Po przybyciu na miejsce zdarzenia załoga Ratownictwa Medycznego natychmiast zabrała kobietę do szpitala na ulicę Tochtermana, natomiast ujęty 40 latek został przekazany patrolowi Policji. Strażnicy na polecenie oficera dyżurnego KMP dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przybycia funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowego.

Po ponownych oględzinach miejsca zdarzenia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu  ujawnili leżące damską torebkę z dokumentami należącymi do 33 letniej kobiety oraz części ubioru, które przekazano prowadzącym na miejscu czynności służbowe policjantom.

Czynności służbowe w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.