DEWASTACJA HULAJNOGI ELEKTRYCZNEJ. 20 LATEK UJĘTY NA GORĄCO...

W dniu 03.09.2021 roku o godzinie 1:05 operator monitoringu miejskiego poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że na ulicy Poniatowskiego zauważył młodego mężczyznę, który podjechał rowerem do zaparkowanej nieopodal hulajnogi elektrycznej firmy „Bolt”. Młodzieniec najpierw obejrzał dokładnie hulajnogę  a następnie odstawił w ustronne miejsce rower, którym przyjechał, ponownie wrócił do hulajnogi i przestawił ją w pobliże stacji trafo, mieszczącej się za stacją benzynową „Amic”.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno – Porządkowego.

Strażnicy podczas penetracji terenu zauważyli młodego mężczyznę, który na widok zbliżających się funkcjonariuszy próbował ukryć hulajnogę przykrywając ją skoszoną trawą.

Następnie młody mężczyzna podjął nieskuteczną próbę ucieczki i po krótkim pościgu został ujęty. Przy wylegitymowanym 20 latku ujawniono narzędzia służące do demontażu elementów elektronicznych, modułu gps hulajnogi oraz elementów mechanicznych. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono wymontowany już wcześniej element elektroniczny pochodzący z innej hulajnogi firmy „Bolt” (najprawdopodobniej moduł gps). Z hulajnogi znalezionej przy ujętym wystawały już wyrwane kable elektryczne oraz elementy mechaniczne.

Ujętego 20 latka przewieziono do Komisariatu I Policji na ul. Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi KP I Radom.