JEDNA INTERWENCJA NA ULICY PRUSA - DWA UJĘCIA. 16 LATKA SPOŻYWAJACA ALKOHOL I 18 LATEK PODEJRZEWANY O POBICIE.

Coraz więcej nieletnich spożywa alkohol nie bacząc na konsekwencje. Ostatnie dni obfitują w zdarzenia z osobami nieletnimi spożywającymi alkohol i nie tylko.

W dniu 28.07.2021 roku o godzinie 3:25 operator monitoringu miejskiego rejestruje jak grupa kilku osób spożywa zakłóca ład i porządek publiczny i dwie z nich spożywają dodatkowo alkohol. Wśród osób pełnoletnich znajduje się osoba poniżej 18 roku życia, która również spożywa alkohol (co zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego). Dwie osoby wylegitymowano, pełnoletnią ukarano mandatami karnymi, nieletnia po wylegitymowaniu została przekazana za oświadczeniem opiekunom prawnym.

Każde zdarzenie z udziałem osób nieletnich zostało szczegółowo opisane w sporządzonej przez interweniujących funkcjonariuszy dokumentacji służbowej. O losie młodych ludzi zdecyduje sąd rodzinny.

Dodatkowo podczas legitymowania ustalono, że 18 letni mężczyzna wcześniej ukarany przez patrol Straży Miejskiej w Radomiu mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym i zakłócanie ładu i porządku publicznego jest sprawcą pobicia kilka godzin wcześniej osoby na ulicy Piłsudskiego. W związku z powyższym został ujęty i przekazany oficerowi dyżurnemu I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 celem prowadzenia postępowania wyjaśniającego w sprawie pobicia.

Pamiętajmy wakacje już prawie się zaczęły, pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.