16 LATEK MALOWAŁ SPRAYEM ELEWACJE W CENTRUM MIASTA. UJĘTY PRZEZ PATROL INTERWENCYJNY STRAZY MIEJSKIEJ

W dniu 26.07.2021 roku o godzinie 2:55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na wysokości numeru 45 młody mężczyzna maluje elewacje sprayem.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na widok zbliżającego się patrolu mężczyzna podjął próbę ucieczki jednak na wysokości posesji przy ulicy Piłsudskiego 3 został ujęty i doprowadzony do pojazdu służbowego Straży Miejskiej, gdzie ujawniono przy nim plecak z materiałami do malowania oraz pojemniki po sprayu. Dodatkowo przy elewacji budynku numer 45, strażnicy zauważyli jeszcze kilka opróżnionych pojemników po farbie w aerozolu. Na elewacjach budynków wymalowane były farbą duże napisy i rysunki. 16 letni młody mężczyzna przyznał się do pomalowania elewacji budynków w znacznym zakresie.

W związku z popełnionym czynem zabronionym ujętego 16 latka przekazano rodzicom informując o konsekwencjach prawnych wynikających z obowiązujących przepisów prawnych. O uszkodzeniach elewacji strażnicy powiadomili również właścicieli kamienic.

W tym przypadku nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Pamiętajmy ! Pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na nasze dzieci. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.