ZAKŁÓCALI ŁAD I PORZĄDEK PUBLICZNY W CENTRUM MIASTA, USZKODZILI KURTYNĘ WODNĄ I HYDRANT. UJĘCI PRZEZ PATROL INTERWENCYJNY STRAŻY MIEJSKIEJ.

W dniu 26.07.2021 roku o godzinie 1:55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że dwóch młodych mężczyzn zakłóca ład i porządek publiczny a dodatkowo jeden z nich uszkodził kurtynę wodną i hydrant znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie fontann. Mężczyźni poruszali się w kierunku ulicy Moniuszki.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę nocną na terenie miasta.

W trakcie dojazdu na zgłoszenie strażnicy zauważyli opisywanych mężczyn, którzy na widok patrolu podjęli próbę ucieczki jednak po krótkim ale intensywnym pościgu zostali ujęci w okolicy posesji przy ulicy Moniuszki 9 w Radomiu. Byli bardzo agresywni, nie stosowali się do poleceń wydawanych przez interweniujący patrol. Wobec mężczyzn zastosowano śpb  w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Wezwane na miejsce służby Wodociągów Miejskich nie stwierdziły znacznych uszkodzeń i  ponownie uruchomiły kurtynę wodną i hydrant.

Sprawcę czynu zabronionego ukarano maksymalnym mandatem karnym.