POSIADAŁ I ZAŻYWAŁ NARKOTYKI. PO KRÓTKIM POŚCIGU UJĘTY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY REFERATU PREWENCJI

W dniu 16.07.2021 roku o godzinie 00:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Mazowieckiego i Kolejowej zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że nieopodal wejścia do tunelu dworca PKP znajduje się młody mężczyzna, który prawdopodobnie posiada i zażywa środki odurzające. Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta.

Na widok zbliżającego się patrolu młody mężczyzna wsiadł na rower i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Po krótkim pościgu został ujęty. W związku z tym iż ujęty mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy strażnicy zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Podczas kontroli u mężczyzny ujawniono worek z zapięciem strunowym w których znajdował się susz roślinny koloru zielono-brunatnego o specyficznym zapachu marihuany. To już kolejna „narkotykowa wpadka” tego młodego mężczyzny z Radomia.

W związku z ujawnieniem środków odurzających, 23 latka, doprowadzono do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.