STRAŻNICY UJĘLI OSOBY POSIADAJĄCE I ZAŻYWAJĄCE ŚRODKI ODURZAJĄCE W PARKU KOŚCIUSZKI

W dniu 10.06.2021 roku o godzinie 21:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że w Parku Kościuszki znajduje się dwie osoby (kobieta i mężczyzna), które prawdopodobnie posiadają i zażywają środki odurzające wciągając biały proszek „rozrobiony na telefonie” do nosa.

Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili czynności służbowe z osobami wskazanymi przez operatora monitoringu.

Podczas kontroli u kobiety ujawniono w pudełku po papierosach fifkę szklaną koloru brązowego oraz woreczek z zapięciem strunowym w którym znajdował się susz roślinny koloru zielono-brunatnego o specyficznym zapachu marihuany.

W związku z podejrzeniem posiadania środków zabronionych przeprowadzono również kontrolę u mężczyzny jednak nie stwierdzono nieprawidłowości.

Kobietę posiadającą susz roślinny ujęto i doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi KP I Radom.