SPRAWCA KRADZIEŻY UJĘTY TUŻ PO ...

W dniu 24.05.2021 roku o  godzinie 11:10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w sklepie „50style” mieszczącym się w SDH Sezam doszło do kradzieży markowego obuwia.

Dyżurny natychmiast poinformował o zdarzeniu najbliższy patrol, który podjął czynności i na wysokości budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Moniuszki zauważył opisywanego mężczyznę, którego po krótkim pościgu z udziałem przechodniów ujęto.

W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających ustalono, że 38 letni mieszkaniec Białobrzegów dokonał kradzieży butów sportowych „Nike” na łączną kwotę prawie 700 zł. Na miejscu zdarzenia znajdowała się również osoba poszkodowana kradzieżą, która zgłosiła żądanie ścigania sprawcy.

Ujętego mężczyznę przewieziono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież Białobrzeżanina.

Dziękujemy za znakomitą postawę anonimowemu mężczyźnie, który pomógł w ujęciu złodzieja. Dzięki takiej postawie sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności karnej.