ZNISZCZYŁ SAMOCHODY I SZYBĘ W BUDYNKU. WANDAL ZATRZYMANY PRZEZ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH NA ULICY NIEDZIAŁKOWSKIEGO.

W dniu 07.05.2020 roku około północy patrolując centrum miasta strażnicy Referatu Administracyjno – Porządkowego zauważyli chwiejącego się młodego mężczyznę, który wpadał na zaparkowane pojazdy i uderzał w nie pięściami. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności służbowe i ujęli mężczyznę, którym okazał się 33 letni nietrzeźwy i agresywny mieszkaniec południowo zachodniej części Radomia.

Przeprowadzono oględziny miejsca interwencji i ujawniono poważne uszkodzenia kilku pojazdów. W trakcie trwania interwencji operator monitoringu miejskiego poinformował również, że mężczyzna zamachnął się kilka razy ręką i rzucił przedmiot w okna Urzędu Miejskiego.

Sprawdzono również wskazane miejsce i ujawniono, że uszkodzeniu uległa szyba w oknie jednego z wydziałów.

W związku z tym, iż mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był cały czas pobudzony, agresywny zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek służbowych.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, sporządzili szczegółową dokumentację służbową, którą przekazano wraz z ujętym 33 latkiem do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu celem wykorzystania służbowego.

Mężczyzna ten jest najprawdopodobniej sprawcą uszkodzenia kilkudziesięciu samochodów  na terenie naszego miasta.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu