STRAŻNICY MIEJSCY PO POŚCIGU UJĘLI 16 LETNIEGO SPRAWCĘ POWAŻNEJ KOLIZJI NA 11-GO LISTOPADA .

W dniu 22.04.2021 roku strażnicy Referatu Ochrony Środowiska patrolując ulicę 11 – go listopada zauważyli kolizję trzech aut Toyoty, Seata i Alfy Romeo. Natychmiast udali się w miejsce zdarzenia i rozpytując osoby biorące udział w kolizji ustalili, że sprawca poruszający się pojazdem Toyota nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i doprowadził do zdarzenia drogowego. Następnie kierowca pojazdu Toyota wraz
z pasażerem zaczęli uciekać w kierunku bloków przy ulicy Sowińskiego. Strażnicy zauważyli uciekających młodych mężczyzn i udali się za nimi. Po bezpośrednim pościgu ujęto obydwu mężczyzn. Okazało się, że kierujący Toyotą młody mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów,  ma zaledwie ukończone 16 lat. Pojazd wypożyczył z wypożyczalni. Przyznał się do kierowania pojazdem oraz spowodowania kolizji.

Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Pasażerkę jednego z pojazdów z uwagi na fakt iż była w widocznej ciąży ratownicy medyczni przewieźli na badania do szpitala.

Do czasu przybycia załóg Policji, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej uczestnikom zdarzenia.

Z miejsca kolizji sporządzono szczegółową notatkę służbową wraz z materiałem zdjęciowym. Ujętego 16 latka i również 16 letniego pasażera pojazdu Toyota przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi Policji, który przejął czynności od strażników.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu