UJĘTY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY. NA LICZNIKU MIAŁ PONAD 2 PROMILE...

W dniu 06.03.2021 roku patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu kontrolował prewencyjnie osiedla Akademickie i Michałów zwracając szczególna uwagę na zakłócenia ładu i porządku publicznego.
O godzinie 21:35 na ulicy Mieszka I strażnicy zauważyli pojazd marki Opel Zafira na przysuskich numerach rejestracyjnych, którego kierujący zatrzymał się w odległości ponad 50 metrów od świateł na skrzyżowaniu z ulicą Brzustowską. Po zmianie świateł na zielone kierujący ruszył gwałtownie do przodu jednak nie potrafił utrzymać toru jazdy, poruszał się po ulicy „wężykiem” stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania i zmiany toru jazdy by uniknąć kolizji.
W związku z powyższym funkcjonariusze udali się za pojazdem Opel i na parkingu przy bloku Mieszka I 15 zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas kontroli okazało się, że od kierującego wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu a jego mowa jest bełkotliwa. Mężczyzna był bardzo agresywny i nieprzewidywalny, widać było, że jest pod znacznym wpływem alkoholu. W związku z tym iż nie wykonywał poleceń oraz stawiał bierny i czynny  opór zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. To na chwilę uspokoiło 38 latka. Mężczyzna po krótkiej chwili znów się ożywił i był niesamowicie wulgarny. W trakcie czynności służbowych ustalono, że ujęty mężczyzna spożył dużą ilość wysokoprocentowego alkoholu i mimo sprzeciwów konkubiny pojechał na „przejażdżkę”. Kobieta podeszła do interweniującego patrolu i dodała, że jej konkubent bardzo często prowadził pojazd po spożyciu alkoholu.
Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali patrol Policji, który po przybyciu przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik to 0,99 mg/l (około 2,1 promila).
Pojazd zabezpieczono a ujętego mężczyznę przewieziono do Komisariatu II Policji przy ulicy Radomskiego i pozostawiono w dyspozycji dyżurnego celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.