DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM ZA ZAANGAŻOWANIE W BUDŻET OBYWATELSKI I PROSIMY O WIĘCEJ. DZIĘKI WAM WITAMY W SŁUŻBIE NOWY POJAZD DLA EKOPATROLU ! :)

Witamy w służbie.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Radomia zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego dotyczący zapewnienia opieki dzikim zwierzętom został zrealizowany poprzez m.in. zakup profesjonalnego samochodu dla Ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu.  
Nowa specjalistyczna Toyota Hilux z zabudową przystosowaną do przewożenia zwierząt, w tym zwierząt dzikich jest pojazdem wykonanym według najnowszych i najbardziej bezpiecznych dla przewożonych „zwierzęcych pacjentów” technologii.
Auto jest tak dostosowane by można było się nim poruszać nawet w najtrudniejszych warunkach. Miejsca w których znajdujemy i odławiamy zwierzęta są różne, dlatego nowy pojazd w pełni spełnia nasze oczekiwania. Nowy, profesjonalny samochód wspomoże w działaniach mocno już wysłużony pojazd Ekopatrolu, który użytkowany jest przez Straż Miejską od kilku lat.  
Radomska Straż Miejska współpracuje z wieloma ośrodkami leczenia i rehabilitacji zwierząt oraz pobliskimi Ogrodami Zoologicznymi, dlatego warunki, w których będziemy dowozić zwierzęta muszą być jak najlepsze, tak by uniknąć stresu przewożonego zwierzęcia.
Ekopatrol to wyspecjalizowana jednostka funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zajmująca się odławianiem zwierząt bezdomnych, w pierwszej kolejności zwierząt agresywnych. Straż Miejska przejęła od schroniska zadanie wyłapywania bezdomnej zwierzyny z terenu miasta Radomia. Ponadto funkcjonariusze zajmują się interwencjami dotyczącymi zwierząt egzotycznych oraz dzikich napływających z terenów leśnych. Patrol wyposażony w odpowiedni sprzęt pracuje całą dobę 7 dni w tygodniu. Funkcjonariusze Referatu Ochrony Środowiska zajmują się szeroko pojętą ochroną środowiska. W latach ubiegłych strażnicy Ekopatrolu podejmowali około 1900 interwencji rocznie.
Chcecie dowiedzieć się więcej o pracy Ekopatrolu? Wszystkie aspekty działania Referatu Ochrony Środowiska wyjawi Państwu Kierownik Ryszard Soczówka . Kontakt telefoniczny (48) 36 – 20 -502