1000 ZŁ MANDATU DLA SPRAWCY WYRZUCENIA ODPADÓW Z DEMONTAŻU POJAZDÓW. O CZYM LUDZIE MYŚLĄ ROBIĄC TAKIE RZECZY?

W dniu 4 lutego 2021 roku dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał informację o dużej ilości odpadów pochodzących z demontażu pojazdów, zalegających w lesie w rejonie ulicy Witosa.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol Referatu Ochrony Środowiska, który potwierdził zgłoszenie i sporządził dokładną dokumentację fotograficzną znaleziska.
Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i ustalono, na podstawie dokumentacji, która walała się przy śmietnisku, że odpady pochodzą z pobliskiej stacji demontażu pojazdów mieszczącej się na terenie miasta Radomia.
Patrol natychmiast podjął działania ustalił i ukarał sprawcę wykroczenia mandatem karnym w wysokości 1000 zł (jeden tysiąc złotych).
Nakazano w terminie 7 dniowym uprzątnięcie śmietniska i dostarczenie do Straży Miejskiej w Radomiu dokumentacji potwierdzającej utylizację odpadów pochodzących z demontażu pojazdów. Dodatkowo prowadzone są postępowania z zaangażowaniem innych instytucji mające na celu sprawdzenie jak do tej pory firma pozbywała się elementów i odpadów pochodzących z demontażu pojazdów i rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.