URATOWANY PRZED ZAMARZNIĘCIEM...

W związku z panującymi siarczystymi mrozami funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu częściej niż zwykle kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, ogródki działkowe, pustostany, wiaty śmietnikowe, kanały ciepłownicze itp.
W dniu 18.01.2021 o godzinie 19:15 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w głębi podwórka posesji u zbiegu ulic Słowackiego i Średniej może przebywać osoba bezdomna.
Dyżurny natychmiast skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego.
Strażnicy kontrolując posesję na ulicy Słowackiego / Średnia, potwierdzili zgłoszenie. Na podwórku we wraku samochodu stwierdzono leżącego około 60 letniego mężczyznę. Mężczyzna wyglądał na bardzo wyziębionego. Strażnicy otworzyli drzwi pojazdu i 60 – cio latek „dosłownie” z niego wypadł. Był bardzo osłabiony, wychłodzony, mało ruchliwy, kontakt z nim był bardzo utrudniony, nie był już w stanie odpowiadać na pytania. Strażnicy nie wyczuwali od niego woni alkoholu. Patrol natychmiast powiadomił Ratownictwo Medyczne a bezdomnego okrył kocami, by go ogrzać.
Przybyła na miejsce załoga ratownictwa medycznego po zbadaniu mężczyzny zabrała go do szpitala na ulicę Aleksandrowicza.
Dziękujemy zgłaszającemu za czujność, wrażliwość, a przede wszystkim za zgłoszenie miejsca przebywania osoby bezdomnej. Dzięki takiej postawie jesteśmy w stanie pomóc osobom będącym w stanach zagrożenia zdrowia lub życia.
Apelujemy!
W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.
W okresie zimowym, a zwłaszcza w mroźne dni bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.
    Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży.