WYPADEK NA ULICY JANA PAWŁA II. STRAŻNICY UDZIELILI POMOCY POSZKODOWANEJ KOBIECIE

W dniu 01.12.2020 roku  o godzinie 15:45 strażnicy Referatu Prewencji udzielali asysty pracownikom MZDiK na przystanku autobusowym przy ulicy Jana Pawła II a Sandomierska. Podczas prowadzenia czynności służbowych funkcjonariusze otrzymali informację, że na przejściu dla pieszych na wysokości Jana Pawła II 2 doszło do potrącenia.
Natychmiast udali się we wskazane miejsce, potwierdzili zgłoszenie oraz udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanej w zdarzeniu około 60 letniej kobiecie. Kobieta obficie krwawiła oraz miała mocno uszkodzoną nogę. Strażnicy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zachowując wszelkie środki ostrożności  unieruchomili złamaną kończynę i starali się zatamować krwawienie. Ustalono również przebieg zdarzenia. Poszkodowana prawidłowo korzystała z przejścia dla pieszych. Według relacji świadków kierujący pojazdem bmw zatrzymał się przed przejściem przepuszczając pieszą natomiast kierujący pojazdem honda nie zatrzymał się i potrącił 60-cio latkę.
Na miejsce zdarzenia przybyła wezwana załoga Ratownictwa Medycznego, która natychmiast zabrała poszkodowaną do szpitala na ulicy Aleksandrowicza oraz patrol Policji, który przejął od patrolu Straży Miejskiej sprawcę, miejsce zdarzenia i poprowadził czynności wyjaśniające.