XXX LECIE STRAŻY MIEJSKIEJ W RADOMIU

Straż Miejska w Radomiu ma już 30 lat. Uchwałą Rady Miejskiej w Radomiu z dnia 20 grudnia 1990 roku utworzono w Radomiu Straż Miejską działającą w strukturach Urzędu Miejskiego. Faktycznie jednak strażnicy rozpoczęli działanie na rzecz miasta już w listopadzie 1990 roku. Początkowo formacja liczyła 20 strażników. W dniu dzisiejszym jest nas 70. Zmieniamy się i dostosowujemy do współczesnego świata. Pracujemy 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Jesteśmy z mieszkańcami i działamy na rzecz mieszkańców. Zawsze gotowi i otwarci na nowe wyzwania i obowiązki.

Z okazji Święta Straży Miejskiej wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom cywilnym składam najlepsze życzenia i wyrazy uznania.

Obchodzona 29 sierpnia uroczystość jest doskonałą sposobnością do przekazania Wam strażnicy podziękowań za służbę na rzecz społeczności lokalnej. Służbę niełatwą, wymagającą wrażliwości, ale i uczciwości, rzetelności i bezstronności. Nie sposób nie docenić Waszych codziennych działań na rzecz porządku publicznego oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Codziennie udowadniacie, że mieszkańcy mogą Wam zaufać, bo nie pozostajecie obojętni na ludzką krzywdę.

Rok 2020 jest inny. Trudny dla nas wszystkich, ale jak zawsze Straż Miejska w Radomiu jest na posterunku i podejmuje działania mające na celu pomoc naszym mieszkańcom.

Dziękuję i gratuluję raz jeszcze takiej postawy. Doceniając sumienne wypełnianie tych często niełatwych obowiązków życzę całemu Kierownictwu, Funkcjonariuszom i Pracownikom cywilnym wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niechaj wysiłek związany z wykonywaniem tej wyjątkowej misji stanowi źródło spełnienia, a podejmowanym działaniom towarzyszy przychylność i życzliwość mieszkańców.

W intencji wszystkich pracowników  - obecnych i tych, którzy już z nami nie stoją w szeregu w dniu 28 sierpnia 2020 roku o godzinie 13.00 w Kościele Garnizonowym w Radomiu została odprawiona uroczysta msza święta. Po zakończonych uroczystościach kościelnych na dziedzińcu w siedzibie Straży Miejskiej w Radomiu przy ulicy Moniuszki 9 odbyło się spotkanie, na którym wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe grawery a wyróżnieni strażnicy awanse na wyższe stopnie służbowe, pochwały i nagrody finansowe.

A obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miejskich oraz byli Komendanci Straży Miejskiej w Radomiu. Było co wspominać...

Komendant Straży Miejskiej w Radomiu

Edmund Nowocień