ZNÓW NIETRZEŹWI NIELETNI...

I znów spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym i znów osoby  nieletnie.
W dniu 13.08.2020 roku o godzinie 0:10 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na Placu Konstytucji 3 go Maja  znajduje się pięć osób, które zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol w miejscu zabronionym.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.
Na miejscu zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie i przeprowadził rozmowę z osobami popełniającymi wykroczenie. W trakcie legitymowania okazało się, że dwie osoby są nieletnie –  mają 15 i 16 lat. Ujawniono dodatkowo, że alkohol, który spożywały to wino 12%.
Strażnicy miejscy wezwali również rodziców, których poinformowano o zdarzeniu, o przeprowadzonych czynnościach służbowych a także o przekazaniu informacji o zdarzeniu do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich.
Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych!
Trwają wakacje, czas luzu, zabaw i większej „wolności” dla naszych dzieci. Ale to także „gorący” czas pokus i niebezpieczeństw. Zwracajmy uwagę na to z kim i gdzie przebywają a przede wszystkim co robią. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.