OSTATNIE POŻEGNANIE STARSZEGO INSPEKTORA BOGDANA GÓRKI (1964-2020) [*]

W dniu 30.07.2020 roku nagle odszedł na wieczną służbę do Pana Śp. starszy inspektor Bogdan Górka. Pracował z nami w Straży Miejskiej w Radomiu przez 25 lat …
    Zebraliśmy się dziś o godzinie 11.00 w kościele Parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu przy ulicy Kościelnej 1 aby pożegnać świętej pamięci Bogdana Górkę, którego odejście jest wielkim ciosem dla nas wszystkich. Nasza obecność pokazuje jak wielką tragedią dla wszystkich jest jego śmierć, która pomimo tego, że spotka w życiu każdego z nas, zawsze przychodzi nieoczekiwana.
Powyższe najbardziej odzwierciedla cytat z wiersza księdza Jana Twardowskiego - " Śpieszmy się":
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą    
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.”

    Odszedł cicho, niespodziewanie, bez słów pożegnania, wierny i kochający mąż, wspaniały ojciec. Był człowiekiem niezwykłym, koleżeńskim, zorganizowanym, ambitnym, pełnym energii do działania. Żył pracą i poświęcał jej całe swoje życie ale zawsze znajdował czas dla rodziny, kochanej żony i dzieci.  
    Boguś … w imieniu pracowników Straży Miejskiej Twoich kolegów i koleżanek dziękujemy Ci za te lata, które spędziłeś razem z nami, które poświęciłeś pracy w Straży Miejskiej. Żegnamy Cię z żalem i smutkiem. Będzie nam Ciebie brakowało zawsze będziemy Cię mile wspominać.