ŚMIECI NA ULICY MIESZKA I. MANDAT 500 ZŁ I NAKAZ POSPRZĄTANIA.

W dniu 12.05.2020 roku do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące dużej ilości śmieci leżących nieopodal drogi technicznej wzdłuż ulicy Mieszka I w Radomiu.
Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zgłoszenia patrol Referatu Ochrony Środowiska pełniący służbę na terenie miasta Radomia.
Strażnicy udali się we wskazane miejsce i potwierdzili dużą ilość śmieci komunalnych wyrzuconych około 200 metrów od ostatnich zabudowań. W trakcie oględzin miejsca strażnicy zauważyli wśród wyrzuconych nieczystości komunalnych kilka starych zeszytów, zapisanych kartek na których widniały szczątkowe dane ucznia jednej ze szkół podstawowych. Na podstawie uzyskanych informacji strażnicy odtworzyli pełne dane osoby.
Odnalezienie osoby było już formalnością. W trakcie prowadzonego postępowania wyjaśniającego ustalono, że osoba, której śmieci znalazły się na ulicy Mieszka I wynajęła znajomego by śmieci pochodzące z jej posesji przewiózł na wysypisko własnym transportem. Tym sposobem ustalono sprawcę popełnienia czynu zabronionego. W dniu 18.05.2020 roku strażnicy udali się do mężczyzny, który przyznał się do wyrzucenia śmieci na ulicy Mieszka I i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Jednocześnie nakazano mężczyźnie uprzątnięcie terenu w ciągu kilku najbliższych dni. Po posprzątaniu mężczyzna ma dostarczyć do Straży Miejskiej dokument potwierdzający dowiezienie śmieci na wysypisko przy ulicy Witosa.