"IMPREZOWAŁ POD KAMERĄ" A PÓŹNIEJ WSIADŁ DO SAMOCHODU. NIETRZEŹWY KIERUJĄCY UJĘTY NA ULICY SIENKIEWICZA W RADOMIU.

W dniu 27.02.2020 roku o godz. 22:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Placu Konstytucji 3-go Maja w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji Plac Konstytucji 3 – go Maja 8 czterech młodych mężczyzn spożywa alkohol na masce otwartego pojazdu marki Volkswagen.
Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny pełniący służbę na terenie miasta Radomia.
Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie i na wszystkich spożywających alkohol mężczyzn nałożono mandaty karne z art. 43’ ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Mężczyźni skończyli „imprezę”, zaczęli rozchodzić się i strażnicy zakończyli interwencję.
Po kilku minutach operator monitoringu skontaktował się drogą radiową z patrolem podejmującym interwencję, informując, że jeden ze spożywających alkohol i ukaranych mężczyzn wsiadł za kierownicę pojazdu Volkswagen i odjechał pojazdem kierując się w stronę ulicy Traugutta i Sienkiewicza. Patrol natychmiast podjął interwencję i na wysokości skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą 25 Czerwca ujęto kierującego pojazdem Volkswagen. Potwierdzono również, że kierującym jest mężczyzna kilkanaście minut wcześniej ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym.
Na miejsce interwencji funkcjonariusze Straży Miejskiej wezwali patrol Policji, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pozytywny – 0,92 mg/l (około 1,9 promila).

Mężczyzna został zatrzymany, czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.